Son Dakika Haber

Fikret Orman: Gökhan Töre'nin Dönmesi Gibi Bir Planımız Yok

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, İngiltere'nin West Ham United takımında kiralık olarak giden oyuncuları Gökhan Töre'nin, ligin devre arasında geri döneceğine ilişkin iddiaları yalanladı.Orman, böyle bir planlarının olmadığını açıkladı. Bir alışveriş merkezindeki (AVM) Kartal Yuvası mağazasının açılışına katılan Fikret Orman, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Gökhan Töre'nin takıma yeniden dahil olmasıyla ilgili kendilerine herhangi bir talep gelmediğini aktardı. Töre'nin Avrupa'da oynamak istediğini, böyle bir fırsat çıkınca da bunu kabul ettiklerini dile getiren Beşiktaş Başkanı, oyuncularının eğer Beşiktaş'a geri dönmek isterse de bunu net olarak ifade etmesi gerektiğini söyledi. Orman, “Daha önce de Quaresma'da benzer bir olay yaşamıştık.Töre de tıpkı Quaresma gibi 'evime dönmek istiyorum' diyecek, biz de o zaman değerlendireceğiz. Beşiktaş, kimsenin 'bugün gitmek, yarın da dönmek istiyorum' diyeceği takım değil." şeklinde konuştu. Eski futbolcuları Mario Gomez ve Jose Sosa için de aynı durumun geçerli olduğunu ifade eden Fikret Orman, Beşiktaş'ın kendileri için dünyanın en büyük kulübü olduğunu, duruşu ve çizgisinin dışında kalan kimselerle işlerinin olmayacağını kaydetti.

Ara Transfer Döneminde Takıma Takviye Yapacağız

Transfer çalışmalarıyla hakkında da bilgi veren başkan Fikret Orman, izleme komiteleri aracılığıyla yurt dışında oyuncu aradıklarını bildirdi. Eksiklik hissettikleri iki bölge için takviye yapmak istediklerini vurgulayan Orman, ikisi olmasa bile en azından bir mevki için kesin yeni transfer yapacaklarını dile getirdi. Fikret Orman, önce UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Benfica, ardından da Süper Lig'de lider Medipol Başakşehir ile iki çok zor maça çıkacaklarını hatırlatarak, Beşiktaş'ın bu zor süreçte her şeye hazırlıklı olduğunu bildirdi. Tecrübeli bir ekip olduklarını bu zorlukların üstesinden gelebileceklerini kaydetti. Fikret Orman, Benfica maçının başında Beşiktaş taraftarların engelliler günü dolayısıyla sessiz tezahurat yapacağını ve ırkçılığa karşı mesaj vereceğini de hatırlattı. Orman dağıtacakları broşürlerle Benfica taraftarlarını da bu eyleme katılmaya davet edeceklerini anlattı. Açtıkları Kartal Yuvası mağazalarına da değinen Başkan Fikret Orman, mağazacılığın hacmini on kat büyüttüklerini ve kaliteli ürünleri Beşiktaş taraftarlarına en uygun şekilde ulaştırmaya çabaladıklarını sözlerine ekledi.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.