Son Dakika Haber

Fener'in bombası Ocak'ta patlar

Manchester City takımından oynayan ünlü yıldız futbolcu Yaya Toure, devre arasında takımdan ayrılacağı konuşuluyor. Guardiola’ya ilişkileri düzelmeyen Toure’nin menajeri, İngiltere, Çin ve ülkelerinde ki takımlardan cazip teklifler geldiğini söyledi.

Barcelona takımında Yaya Toure'yi takımdan gönderdikten sonra da Sergio Busquets'i monte etmişti ve yeni takımda da Pep Guardiola, yıldız oyuncuya şans vermedi. Guardiola’nın yıldız oyuncu Toure'yi Şampiyonlar Ligi kadrosuna da dahil etmeme kararı ise ikili arasını iyice açtı ve iplerin ciddi anlamda gerilmesine neden olmuştu.

Toure’nin Menejeri Guardiola İçin Sert Konuştu

Menajeri Dimitri Seluk ise yıldız oyucu Toure’nin ara transfer döneminde takımdan ayrılarak aldıkları cazip teklifleri değerlendireceklerini ifade eden Seluk, menajer Guardiola için de sert eleştiriler yaptıyor.

Yeni sezunun tüm dünyada aynı dönemler de beraber başlaması ile Manchester City'de de yeni teknik direktör Guardiola'nın takım içerisinde istemediği ve bunu yaptığı seçimler ile de açık açık gösterdiği herkes tarafından biliniyor. Yıldız oyuncunun takımda olan tüm bağları koptu ve yıldız oyuncu Yaya Toure'nin, Ocak döneminde ise Fenerbahçe'nin teklifini değerlendirerek Türkiye’ye gelebileceği konuşuluyor. Uzun süredir takımda mutsuz olduğu da bilinen oyuncu için gelen teklifin sıcak karşılandı da konuşuluyor.

33 yaşında olan ünlü yıldız oyuncu orta saha da görev alıyor ve önemli maç ve takım tecrübeleri de bulunuyor. Oyuncunun menajeri Dimitri Seluk açıklamada, "Türkiye, teklif aldıklarını doğrularken bu teklifinde oyuncu tarafından değerlendirileceği de söyleniyor.

Ara Transferde Fener’e Gelebilir

Ayrıca yıldız oyuncu Yaya ile M. United ile Arsenal takımları da ilgileniyor ancak bu kulüplere transferi ise şimdilik imkansız görünüyor. İngiliz kaynaklar da yer alan bilgilere göre, menajerin sözünü ettiği Türk kulübü Fenerbahçe'den olmadığı da ortaya çıktı. Orta sahada oynayan ve özellikle hücuma dönük etkili olan yıldız oyuncu tecrübeli bir transfer olarak dikkat çekiyor. Özellikle de  teknik direktör Advocaat'ın, Yaya Toure transferini çok istediği de gelen bilgiler arasında. Fenerbahçe'nin de devre arası transferinde yıldız oyuncuyu kadrosuna katmak için önemli çalışma başlattıkları da biliniyor. .

 

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.