Son Dakika Haber

Fenerbahçe’yle İlgili Bomba İtiraflar!

Fenerbahçe’de başkanlığa Ali Koç’un gelmesiyle birlikte görevi sonlandırılan eski idari menajer Hasan Çetinkaya katıldığı bir radyo programında flaş itiraflarda bulundu. Lig Radyo yayınına katılan Çetinkaya, Fenerbahçe’deki transfer dosyaları hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Hasan Çetinkaya özellikle Emre Belözoğlu, Eden Hazard, Dick Advocaat ve Lewandowski hakkında çarpıcı ifadeler kullandı. İşte Çetinkaya’nın yaptığı açıklamalardan satır başları:

  • Lewandowski’yi transfer etmek üzere kulübüyle anlaştık. (Lech Poznan) Ancak oyuncu son anda B.Dortmund’da gitmeye karar verdi. Eğer transfer edebilseydik herkes bu kim diye soracaktı.
  • İstediğimiz diğer oyunculardan birisi de Malinovsky’di. Onu transfer etmeyi gerçekten istiyorduk. Ancak son dakika Genk opsiyonu kullanınca alamadık.
  • Eden Hazard ileride birgün Fenerbahçe’de forma giyeceğine söz verdi.
  • Türk futbolunda oyuncuların çevrelerinde bir takım halkalar var. Çünkü oyuncuların gelirleri ciddi oranda yükseliyor. Kötü örnekler oluşmaya başlıyor. Disiplinsizlik baş gösteriyor. İyi örnekler yok mu? Elbette var. Örneğin, Emre Belözoğlu bu iyi örneklerden birisi…
  • Altyapı gerçekte kimsenin umurunda değil. Altyapıya hiçbir yatırım yapılmıyor. Altınordu örneğini de konuşmak çok doğru bir yaklaşım değil. O bambaşka bir organizasyon. Orada başkan kendisini adamış bu olaya. Bunu her yerde göremiyorsun.
  • Vincent Janssen transferini gecenin bir yarısı bitirdik. Saat 3 gibiydi. Bu transfer için Advocaat’ın hakkını vermek gerekiyor. Bu arada Advocaat çok tatlı bir insandır. Gece yarısı düzenlenen bir operasyonla geldi Janssen ama sakatlanması çok büyük bir şanssızlık oldu. Belki de o sakatlık Fenerbahçe’nin şampiyonluğuna mal oldu.
  • Vitor Perreira’nın ayrılmasından sonra çok fazla seçeneğimiz bulunmuyordu. Biz de kararımızı Advocaat’tan yana kullandık. Bir maçtan dönerken büyük taciz oldu Advocaat’a. Büyük bir tepki aldı. O da ayrılma noktasındaydı ama ikna ettik kendisini ve en azından sezonu tamamlanmasını sağladık.

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.