Son Dakika Haber

Fenerbahçe’yi Şaşırtmaya Geldik

UEFA Avrupa Ligi A Grubu 5. maçta Zorya – Fenerbahçe maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında Zorya Teknik Direktörü Yuri Vernydub ile takım oyuncularından Dmytro Grechyshkin, bazı açıklamalarda bulundular. Zorya Teknik Direktörü Vernydub, Fenerbahçe’nin çok başarılı ve iyi olduğunu ancak kendilerininde çok iyi hazırlandıklarını, Fenerbahçe’yi şaşırtmaya geldiklerini söyledi. Tek sorun olarak Fenerbahçe takımının taraftarlarının çok coşkulu olduklarını ve taraftarın baskısını hissedebileceklerini ifade etti.

İlkler Her Zaman Heyecan Verici

 Fenerbahçe – Zorya mücadelesi öncesinde düzenlenen basın toplantısında muhabirler tarafından Fenerbahçe’nin formundaki değişimin sorulması üzerine Zorya takım oyuncularından Dmytro Grechyshkin, Fenerbahçe’yi çok yakından takip etmediğini ancak kendi sahalarında çok iyi olduklarını ve art arda 8 galibiyete sahip olduklarını söyledi. Ardından ‘ Fenerbahçe bizimle oynadıktan sonra formunu yükseltti’ diyerek dikkat çeken bir söylemde bulundu. Zorya takım oyuncusu Dmytro Grechyshkin açıklamalarının bitmesinin ardından yine takımın Teknik Direktörü Yuri Vernydub, grupta şanslarının çok düşük olmasına karşın yine de pes etmeden son dakikaya mücadele edeceklerini söyleyerek ardından Fenerbahçe takımı hakkında bazı değerlendirmelerde bulundu. ‘ Fenerbahçe takımı Lig’de çok başarılı durumda, taraftarlarında etkisiyle motivasyonları tavan seviyede bu nedenle hızlı bir tempoya sahipler ’ diyerek değerlendirmesini sonlandırdı. Teknik Direktör Yuri Vernydub, Avrupa Lig’inde oynamanın kendileri için iyi bir tecrübe olduğunu söyledi ve ‘ Mancehster United,  Fenerbahçe gibi takımlarla oynamak bizim için önemli ilkler her zaman heyecan vericidir ancak biz bu heyecana tecrübemizi de katarak orada olacağız ’ dedi.

Fenerbahçe’yi  İnceledik

Zorya Teknik Direktörü Yuri Vernydub, rakibi Fenerbahçe’yi sadece olumlu anlamda değil tümüyle değerlendirdiklerini bir rakip takım olarak Fenerbahçe takımının zayıf yönlerini de incelediklerini yaptığı açıklamada belirtti. Rakip takımı değerlendirmeleri sonucunda genellikle aynı oyuncularla oynayıp galibiyet kazandıklarını ve forvetlerinin çok başarılı olduğunu ve özellikle takımın kalecisi Volkan Demirel’in efsane bir oyuncu olduğunu söyledi. Son olarak ise ‘ Biz rakibimizi karşılaşma öncesinde inceledik, değerlendirdik ne kadar başarılı bir takım olduğunun farkındayız bu sebeple bizde bu müsabakaya çok hazırlıklı bir şekilde tam kadro olarak geldik ve elimizden geleni yapıp Fenerbahçe’yi şaşırtacağız’ diyerek kendinden ve takımından emin konuşmasını sonlandırdı.

 

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.