Son Dakika Haber

Fenerbahçe'ye, Beşiktaş Maçı İçin 200 Bin TL Ceza Kesildi

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Süper Lig'in 13'üncü haftasındaki derbi maçta Beşiktaş'ı konuk eden Fenerbahçe'ye toplam 200 bin TL para cezası kesti. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a ceza verilmesine ise gerek görülmedi. Aziz Yıldırım'ın Beşiktaş derbisi sırasında centilmenliğe aykırı hareket ve davranışlarda bulunduğu iddia edilmişti. Hatta bu davranış ve sözlerinin kameralara da yandığı söylenmişti.

PFDK'dan yapılan yazılı açıklamada, sarı – lacivertli takıma, taraftarlarının sebep olduğu saha olaylarından dolayı 45 bin TL, merdiven boşluklarının boş bırakılmaması nedeniyle 25 bin lira, yayıncı kuruluşun maç öncesi soyunma odasından görüntü almasına izin verilmemesinden dolayı 15 bin TL, spor ahlakına aykırı pankart bulundurulmasından sebebiyle 15 bin lira, taraftarlarının yol açtığı çirkin ve kötü tezahürat gerekçesiyle de 100 bin TL olmak üzere toplam 200 bin lira para cezası kesildiği belirtildi.

Beşiktaş'a da Taraftarları Sebebiyle 15 Bin Lira Ceza

Derbi maçta Fenerbahçe'ye konuk olan Beşiktaş'a ise taraftarlarının yol açtığı saha olayları sebebiyle 15 bin TL para cezası verildi. Ayrıca, derbiyi rakip takım tribününde izleyen siyah - beyazlı taraftarlara da elektronik bilet bloke cezası uygulandığı ifade edildi. Süper Lig ekiplerinden Aytemiz Alanyaspor ile Atiker Konyaspor arasındaki maçta taraftarlarının yol açtığı saha olayları gerekçesiylede her iki takıma 20'şer bin lira ceza kesildi. Gaziantepspor'a da Akhisar Belediyespor karşılaşmasında taraftarlarının sebep olduğu saha olaylarından dolayı 15 bin TL, çirkin ve kötü tezahürat gerekçesiyle de 100 bin lira olmak üzere toplam 115 bin lira ceza kesilmesine karar verildi. Kasımpaşa'nın ise Galatasaray maçında taraftarlarının yol açtığı saha olayları sebebiyle 15 bin TL cezaya çarptırıldığı öğrenildi.

Elazığspor'a Ceza Yağmuru

PFDK, Türkiye Futbol Federasyonu Birinci Lig ekiplerinden Elazığspor'a, Denizlispor'u konuk ettiği maçtaki disiplin ihlalleri sebebiyle 80 bin lira ceza kesti. Ayrıca, Elazığspor Başkanı Sedat Karataş, sportmenliğe aykırı hareketi ve Merkez Hakem Kurulu başkanına yönelik hakaretleri sebebiyle 111 gün hak mahrumiyeti ve 65 bin TL, idareci Zafer Yetiş'e maç görevlisine saldırısından dolayı 75 gün hak mahrumiyeti ve 17 bin lira ve kulüp görevlisi Eray Değer'e 36 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.