Son Dakika Haber

Fenerbahçe'nin 45 Milyonluk Euro'luk Yedek Kulübesi....

Fenerbahçe dün oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçında saha içinde yer alan oyuncularından çok yedekte bekleyen oyuncuları ile konuşuldu. Nasıl konuşulmasın ki?

Yedek kulübesinde forma şansı bekleyen futbolcuların sarı lacivertli takıma maliyeti dudak uçuklatan cinstendi.

KÂĞIT ÜZERİNDE ÇOK GENİŞ KADRO

Fenerbahçe’nin kadrosu kâğıt üstünde oldukça büyük görülüyor. Ama nicelik var, nitelik yok. Dick Advokat’ın dün sahaya sürmediği oyuncuların değeri yaklaşık 44 milyon Euro civarındaydı. Bu değer de pek çok Anadolu kulübünün yıllık bilançosu demek.

VOLKAN ŞEN YİNE YEDEK

Bursaspor’da yıldızı parlayan ve Fenerbahçe’de bir iyi bit kötü görünüm sergileyen Volkan Şen 6,6 Milyon Euro değerinde. Lens ona forma şansı verecek gibi görünmüyor.

KÜME DÜŞEN FUTBOLCUYU TRANSFER EDEN TAKIM: FENERBAHÇE

Küme düşen Sivasspor’dan transfer edilen ligin eski gol kralı Aatif Chahechouhe ise 3 Milyon Euro değerinde. Kendisi Anadolu’daki herhangi bir kulübe kiralanmak istedi ama öyle bir yağlı dükkâna kapak atmıştı ki gitmek istemedi. Forma için savaşacağını ve gerekirse haftalarca bekleyeceğini söyledi. Zira forma şansı bulamıyor. Ama bundan pek de şikâyetçi değil. Otoriteler bu futbolcunun Fenerbahçe kalibresindeki bir takımda oynamasının bile saçma olduğunu dile getiriyorlar.

VAN PERSİE YİNE KULÜBEDE

Portekizli futbolcu Nani ile birlikte transfer edilen ve takımın çehresini değiştiren ünlü futbolcu Van Persie ise yedek kulübesinin artık müdavimlerinden 1 maç oynayıp 4 maç yedek kulübesinde bekleyen Hollandalı yıldız 6,5 Milyon değerinde. Yani tek başına bir takım kurulur o parayla. Ama bu sezon sadece Türkiye Kupasında oynanan Beşiktaş maçında takımın kaderini değiştirdi. Bunun dışında adeta yokları oynadı.

İSMAİL KÖYBAŞI

Beşiktaş’tan transfer edilen ve transfer edildiğinde pek çok kişinin yönetimi eleştirmesine neden olan İsmail Köybaşı da dün bekleyenler arasındaydı.

İsmail Köybaşı da 3 Milyon Euro değerinde. Ama yedekte bekliyor.

ROMAN NEUSTADER

Rus stoper de beklenilenleri veremeyenler arasında. Türkiye’de kalibresinde o kadar çok futbolcu var ki…5 Milyon Euro değeri var.

Son olarak Musa Sow da dün bekleyenler arasındaydı. Onun değeri de 11 Milyon Euro değerinde.

 

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.