Son Dakika Haber

Fenerbahçe'den Ayrılacak İlk İsim Belli Oldu

Fenerbahçe, bu sezonda istediklerini elde etme konusunda biraz zorlandı. Şampiyonluk yarışında havlu atması nedeniyle de yönetim bazında bazı gerginlikler meydana geldi. Fenerbahçe yönetimi, yaşanan kötü sezonun ardından da gelecek sezon için hayli erken çalışmalara başladı. Yeni bir teknik direktör ve yeni bir takım yapılanması oluşturmak isteyen yönetimde de yavaş yavaş sözleşme yenilenmeyecek oyuncuların ismi belirlenmeye başlandı.

Sezon başlarında oldukça başarılı bulunan Dick Advocaat, gönderilecek isimlerin en başında yer alıyor. Aykut Kocaman ile irtibat halinde olan Fenerbahçe, görüşmelere devam ederek başarılı teknik adamı yeni sezonda takımın başında görmek istiyor. Aykut Kocaman’ın Fenerbahçe kariyerine baktığımızda da sayısız başarılara imza attığını rahatlıkla görebiliyoruz.

Aziz Yıldırım ve Ali Yıldırım’ın özel çabalarıyla görüşülen Aykut Kocaman, Fenerbahçe takımına sıcak bakıyor. Aynı zamanda takıma gelirken genç oyuncularını da getirmek isteyen Kocaman, fanatik bir Fenerbahçeli. Aykut Kocaman, takım içerisindeki genç oyunculara daha fazla önem verdiği için de Fenerbahçe tarafından özellikle tercih ediliyor.

Fabiano İle Sözleşme İmzalanmayacak

Son zamanlarda Volkan Demirel ve Fabiano, Fenerbahçe ile sık sık polemiğe girmişlerdi. Fenerbahçe, bir sonraki sezon için Fabiano ile sözleşme imzalanmayacağının belirtilerini gösterdi. Kaleci Volkan Demirel ile de sık sık polemiğe girilirken, başarılı kalecinin henüz durumu netlik kazanmadı.

Vitor Pereira sezonunda Fenerbahçe’ye kiralık olarak katılan Fabiano, çıktığı maçlarda neredeyse hiç eleştiri almayan bir kaleciydi. Genellikle başarılı bir kariyere sahip olan Fabiano, 2 yıldır Fenerbahçe’de kiralık olarak forma giyiyor.

Tamamen yeni bir yapılanma sürecinin içine girmeye hazırlanan Fenerbahçe, olumsuz şartların oluşmaması nedeniyle oyuncuları ince eleyip sık dokumayı düşünüyor. Kaleci Fabiano ile sözleşme imzalanmamasının Aykut Kocaman ile de ilişkisi var.

Ertuğrul Taşkıran Geliyor

Aykut Kocaman, genellikle genç oyunculara önem verdiği için takıma gelirken bir de genç kaleci getirecek. Ertuğrul Taşkıran adlı başarılı kaleciyi yanında getirecek olan Kocaman, tek gözde olarak onu takip edecek. Oyuncunun genç ve başarılı olması, Aykut Kocaman’ı sevindiriyor. Kocaman, Ertuğrul Taşkıran’ın Fenerbahçe’de daha da başarılı olacağına inanıyor.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.