Son Dakika Haber

Fenerbahçe'de Alex'ten Sonra Gol Atan Yok

Sarı Lacivertli takım geride kalan son 6 sezonda sadece 1 kez şampiyon olabilmeyi başardı. Bu süre boyunca birçok forvet oyuncusunu transfer eden Kanaryada hiçbir oyuncu 20 gole ulaşamadı. En son 2010- 2011 yılında Alex de Souza ile gol kralı olduğu sezonda bu rakama ulaşan Fenerbahçe, Brezilyalı efsane oyuncusundan sonra bir daha gol yollarında bu kadar etkili olamadı. Forvet hattı için birçok gol kralı getirmesine rağmen hiçbirinden yeterli verimi alamadı. Son 6 sezonda forvet hattı için 7 oyuncu transfer etti. Bu oyuncular Musa Sow, Henry Bienvenu, Pierre Webo, Emmanuel Emenike, Robin van Persie, Jose Fernandao ve Aatıf Chahechoue’dır. Bu oyunculardan 4 tanesi daha önceden gol krallığı yaşamış isimler olmasına rağmen bir türlü istenilen seviyede olamamışlardır.

Gelen Golcülerin Performansı

Bu oyunculardan ilk olarak Sow’u 2011- 2012 sezonunda kadrosuna kattı. Bu oyuncu Fransa Lig’inde gol krallığı yaşamış olmasına rağmen Fenerbahçe’de bu başarısını tekrarlayamadı. Ancak attığı röveşata golleri ve sempatik hareketleri ile taraftarın sevgilisi oldu. Bir diğer gol kralı olarak ise karşımıza dünya futbolunun başarılı futbolcularından Van Persie çıkıyor. Oyuncu daha önce Premier Lig’de tam iki kez gol krallığını göğüslemişti. Bu transfer bütün taraftarı heyecanlandırsa bile bir türlü istenen performansı ortaya koyamadı. Fenerbahçe kariyerinde 2 sezonda 36 gol atabildi. Aynı şekilde Fernandao ve Aatıf transferleri de bu sıkıntıya çözüm olamadı.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.