Son Dakika Haber

Fenerbahçe Beşiktaş İle Aynı Taktiği Uygulayacak

Fenerbahçe, önümüzdeki sezon için kadro yapılanmasına erken başlayan takımlar arasında yer alıyor. Kadro yapılanmasını uygularken de UEFA sınırlarını göz önünde bulunduran Fenerbahçe, oyuncu alırken Beşiktaş’ın taktiğini uygulayacak. Beşiktaş, bilindiği üzere kadrosuna kiralama taktiğiyle mükemmel oyuncular katmıştı. Kadroya katılan bu oyuncular sayesinde de liderlik koltuğuna oturan Beşiktaş’a, şuan şampiyon takım gözüyle bakılıyor. Aynı zamanda kiralama taktiğinin avantajlarından birisi de UEFA sınırlarının altında olabilmek.

Avrupa takımlarına baktığımızda Chelsea, Porto, Shakhtar Donetsk ve Manchester City gibi takımların, genç yetenekleri uzun vadede kiraladıklarını görebiliriz. Bu nedenle Fenerbahçe de kiralama taktiğini kullanacağı için bu Avrupa takımlarıyla temas kurmaya çalışıyor. Kadro yapılanmasına bakarsak, önümüzdeki sezonda bir hayli Fenerbahçe oyuncusu kiralık olarak görülebilir.

Biz Geliştirelim

Oyuncularını uzun vadede kiralık olarak veren Avrupa kulüpleri ile Fenerbahçe, iletişime geçmiş durumda. Fenerbahçe, kulüpleri ikna edebilmek adına da farklı taktikler uyguluyor. Fenerbahçe’nin Avrupa kulüplerini ikna etmek için, oyuncu gelişiminden bahsediliyor. Fenerbahçe, Avrupa takımlarını şu şekilde ikna etmeye çalışıyor: ‘’Oyuncularınızı kiralarsak, takımımızda rahat bir şekilde gelişimlerini sürdürebilirler. Bu doğrultuda da iki taraf da kazançlı çıkar. Hem biz galibiyetler alırız, hem sizin oyuncularınız takımımızda rahatlıkla gelişebilir.’’

Bu taktik için Dick Advocaat, ön plana çıkmaya başladı. Sarı lacivertli kulüp, teknik adamın bu görüşlerini dikkate alarak Avrupa takımlarıyla iletişime geçti. Kiralama usulüyle, Fenerbahçe iki oyuncu için de şimdiden teklif hazırlığında.

Artem Kravets ve Ruslan Malinovsky Gelebilir

Kiralama usulünü akıllara yazan Fenerbahçe, şimdiden birkaç isim belirlemiş durumda. İlk olarak Artem Kravets adlı oyuncuyu listesinin başına yerleştiren Fenerbahçe, önümüzdeki günlerde bir teklif gönderebilir. Artem Kravets’in bonservisi Dinamo Kiev takımında bulunuyor. Buna nazaran Granada takımında kiralık olarak forma giyen Kravets’e gelecek sezon için teklif götürülecek.

Geçtiğimiz günlerde diğer transfer söylentisi de baş göstermişti. Diğer söylentinin adı ise tecrübeli orta saha oyuncusu Ruslan Malinovsky olmuştu. Malinovsky, şuan Belçika ekiplerinden Genk takımında kiralık olarak forma giyiyor. Yönetime göre, iki transfer de kısa sürede bitirilmeli. Önümüzdeki günlerde de iki tecrübeli oyuncu için teklif verme hazırlığı yapılacak.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.