Son Dakika Haber

Fenerbahçe – Aytemiz Alanyaspor Maçında Yönetim İstifa Sesleri

 Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig’in 7.haftasında kendi sahasında Aytemiz Alanyaspor’u ağırladı. Kadıköy Şükrü Saraçoğlu’nda yapılan maç Türkiye saati ile 16.00’da başladı. Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe, kendi sahasında Aytemiz Alanyaspor ile 1-1 berabere kalarak 1 puana razı oldu. Maç genel olarak Fenerbahçe’nin oyun üstünlüğü ile ilerlediyse de maçta 2.golü bulamaması Fenerbahçe’ye 1 puanı getirdi. Kadıköy’de Şükrü Saraçoğlu Stadı, Fenerbahçeli taraftarlar tarafından genel olarak doldurulmuştu. 7’den 70’e sarı lacivertli coşkulu taraftarlar maç boyunca Fenerbahçe lehine tezahüratlarda bulundu.

Ancak maçın bitimine doğru, Fenerbahçe’nin gerekli performansı verememesi ve sezonun başlangıcından beri alınan puanlar, yenilgiler, beraberlikler, gelinen nokta olarak itibari ile taraftarların sabrı taştı. Maçın son kısımlarına doğru sarı lacivertliler yönetim istifa sesleri ile stadı inletti. Maçın bitiş düdüğünün çalmasından sonra, gerek eleştirmenler, gerekse taraftarlar Fenerbahçe’nin olduğu konumu tartıştı. Sezon başından beri 7 hafta geçmesine rağmen takımın tam olarak birbirlerine uyum sağlayamamış olmaları ve Spor Toto Süper Ligi’nde 9.sırada bulunulması bu tartışmanın en büyük etmenleriydi. Bu eleştirilerin ardından Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, maçın sonunda basın mensuplarına bazı açıklamalar yaptı.

    Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, açıklamalarında genel olarak maçın iyi ilerlediğini ancak maçı kazanmak için atılacak olan golün atılamamasından sonra beraberliğe razı kaldıklarını söyledi. Takımın başında kendi menfaatleri için bulunmadığını, kulüp için burada bulunduğunu sözlerine ekledi. Hücum oyuncularından daha fazla performans beklenmesinin doğal olduğunu belirten Hollandalı tecrübeli teknik adam: "Bunu bu takımda bugüne kadar sadece Emenike sağladı. Orta saha oyuncularının performans, gol katkısının yanı sıra en uçta oynayan oyuncular da gol atmalı. İlk yarı itibari ile genel olarak iyiydik, pozisyonlar bulduk ama bu pozisyonları gol olarak skora yansıtmalıydık. Rakip bizden kontra atak bekledi, tek tük ataklar yapabildi. Oyuncularımız ve biz, kendimizi daha da geliştirmeliyiz" dedi.

    Takımda bu sezon yapılan takviyelerin yerinde olup olmadığı da sorulan sorular arasındaydı. Hollandalı teknik adam bu soruya cevap vermek istemediğini, böyle bir sorunun yönetim ile konuşulmasını doğru bulduğunu ifade etti. Son olarak takımın kendini geliştirdiğini ifade eden teknik adam, tüm futbolcularının sahada varını yoğunu koyarak mücadele ettiğini söyledi.

 

 

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.