Son Dakika Haber

Fatih Terim, Yönetimle Arda Turan Konusunda Fikir Ayrılığı Yaşadıklarını Açıkladı!

Galatasaray’ın teknik patronu Fatih Terim, Çaykur Rizespor maçı sonrasında açıklamalarda bulundu. Terim açıklamasında, Arda Turan ile ilgili ve Nagatomo’nun ayrılığına dair net ifadelere yer verdi.

Ziraat Türkiye Kupası müsabakaları kapsamında Çaykur Rizespor’u 2-1’lik skorla geçmeyi başaran Galatasaray finale yükselen isimlerden birisi oldu. Galatarasay2ın teknik patronu Fatih Terim, karşılaşma sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Terim, Arda Turan’la ilgili yönetimle fikir ayrılığına düştüklerini açıkça ifade etti. Terim’in açıklamalarından satır başları şöyle:

‘Geçtiğimiz günlerde Arena’da yönetimle bir toplantımız oldu. Arda Turan ile ilgili olarak daha önce dediklerimi yönetime bildirdim. Galatasaray’ın içinden yetişmiş bir oyuncuya tekrar şans verilmesi yönündeki kararımı ilettim. Ancak yönetim bu kararda olmadığını ifade etti. Bu bir fikir ayrılığıdır denebilir mi? Evet, bir fikir ayrılığı olarak nitelendirilebilir. Toplantıdan çıkarken bu kararın iyi yönetilmesi taraftarı olduğumu ifade ettim. Ancak ben daha eve gitmeden bir gazeteciye, akşam maalesef birkaç gazeteciye konu yansıtılmış. Bu Galatasaray’a yakışan bir tablo değil açıkçası. Ben yönetimle arasında sorun var, dememeleri için çok emek sarf ediyorum. Ancak, bu çabalarıma rağmen zaman zaman hayal kırıklığına uğruyorum. Arda’yla ilgili fikrimi ilk günden beri değiştirmedim. Sadece Galatasaray’ı yönetmekte olan iradeye saygı duyuyorum.’

İlk Yarı Oyunumuz Müthişti

Rizespor karşısında ilk yarı müthiş bir oyun ortaya koyduklarını ifade eden Fatih Terim, ‘Kalecimiz yere yatmadı. Top gelmeden düşünebilen oyuncu sayımız yükseldi, daha çabuk düşündük. Yapacağımız antrenmanlarla daha da ileriye gideceğiz. Bugün oyuncularım da zevk aldı, ben de zevk aldım. Saha içerisinde daha zengin bir oyun ortaya koymak en büyük amacımız. Repertuarımızın daha geniş olmasını istiyorum. Henry’nin gelmesinden sonra Jesse ile beraber ikinci bir oyun ortaya koyabiliriz’ ifadelerini yer verdi.

Bir Stoper Talebim Oldu

Transferler hakkında da açıklamalarda bulunan tecrübeli teknik direktör, ‘Bizim gibi ceza almış olan ve oyuncu satmadan yenisini alamayan takımların içerisinde son dakikaya dek beklemek gerekiyor. Hem alımlar hem de gönderilecek oyuncular için. Bir stoper talebim oldu. Ancak, olmazsa da yapacak bir şey yok. Dünyanın sonu değil bizim için. Gidecek oyuncularımız var. İkinci santraforda Andone şansımızı kullanmış olduk. Bizim gibi kulüplerde ne olacağı hiç belli değil’ dedi.

Nagatomo Fırsat Bulursa Gidiyor

Japon oyuncu Yuto Nagatomo'ya dair de açıklamalarda bulunan Fatih Terim, ‘Nagatomo hakikaten benim futbol hayatım içerisindeki en profesyonel oyunculardan bir tanesi. Çok değerli bir oyuncu. Kendisiyle bir konuşma yaptım. Nagatomo bize çok büyük faydalar sağladı. Kendisiyle hiçbir sıkıntımız yok. Onu çok seviyoruz. O da aynı şekilde bizi seviyor. Bir fırsat oluşursa gidecek. Ama Nagatomo kalmak isterse başımızın üstünde yeri var. Böyle futbolcuları bulmak çok zor oluyor. Keşke daha önceleri karşılaşmış olsaydık. Nagatomo’yu kırmak kimsenin aklına gelmeyecek bir şey. O nasıl uygun görürse biz öyle yapacağız’ açıklamasında bulundu.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.