Son Dakika Haber

Ezeli derbi İstanbul trafiğini olumsuz etkileyecekSpor Toto Süper Lig’in 11.karşı karşıya gelecek olan iki ezeli rakip Galatasaray ve Fenerbahçe bu maç ile birlikte İstanbul’un trafiğini de oldukça fazla etkileyecek. Bazı yoların kapatılmasına ilişkin yapılan açıklamada bazı alternatif yollar sürücülere sunuldu.
Derbi sonrasında yollar kilitlenebilir
Günümüze kadar Fenerbahçe ve Galatasaray arasında oynanan birçok derbi sonrasında İstanbul’da trafik sorunu yaşanmıştı. İki ezeli rakibin karşılaştığı müsabakalarda gerek takım taraftarlarının yoğun bir şekilde maça gitmesi gerekse zaten yoğun olan İstanbul trafiğinin de bu yoğunlukla birleşmesi sonucunda birçok kez İstanbul’un trafiği kilitlenmişti. Bu kez maç öncesinde erken tedbir alınarak bu gibi bir durumla karşılaşılmaması için emniyet müdürlüğü tarafından çalışma yapıldı. Maç öncesinde bazı yolların kapatıldığı ve alternatif başka yolların taraftarlara ve sürücülere sunulduğu İstanbul trafiğinde maç sonrasında büyük bir sıkıntının yaşanılmayacağı planlanıyor. 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü gerek maç sonrasında takım taraftarlarının birbirilerine yönelik saldırıda bulunmamaları gerekse maç sonrası yaşanan yoğunluk nedeniyle trafiğin kilitlenmemesi için bazı yolları kapatarak soruna çözüm bulmaya çalıştı. Özellikle birbirileri ile olan çekişmeleri sonucunda yıllardır maçların sonuçlarında karşı karşıya gelen iki büyük takımın taraftarının bu maç sonrasında büyük bir olay meydana getirmemesi için Emniyet müdürlüğü tarafından gerekli önlemlerin alındığına dair açıklama yapıldı.
Kapatılan yollara karşın alternatif yollar mevcut
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün maç öncesinde yaptığı açıklamaya göre KPSS sonrasında insanların sorun yaşamaması için kapatılması planlanan yolların saat 16.00 gibi kapatılacağı bildirildi. D-100 güney yolu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geliş Üsküdar-Harem ayrımından başlayarak Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’na kadar devam eden güney bağlantı yolu ve Recep Peker Caddesi (Yoğurtçu Parkı Caddesi kavşağından başlayıp Bağdat Caddesi kavşağına kadar devam eden kısım) yollarının saat 16.00 itibari ile trafiğe kapatılacağı Emniyet Müdürlüğünce sürücülere bildirildi. Bu yolları kullanması gereken sürücülere alternatif olarak sunulan yollar ise D-100 Karayolu ile minibüs yolu olan Fahrettin Kerim Gökay Caddesi. Kapatılan yolları kullanamayan sürücüler trafiğin akışını belirtilen alternatif yollardan sağlayarak herhangi bir sorunla karşılaşmayacaklar.

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.