Son Dakika Haber

Evdeki hesap, çarşıya uyacak mı?

Trabzonspor’un teknik patronu Ersun Yanal ve Trabzonspor yönetimi, bu sezon mutlak başarı elde etmek için futbolcuları ve camiayı havaya sokmaya çalışacağı belirtildi.

Osmanlıspor, Alanyaspor ve Konyaspor maçlarına mutlak galibiyet hedefiyle çıkılacağı belirtildi. Ersun hoca ve camia futbolcuları başarı elde etmek için havaya sokmada kesin kararlı. Aksi halde taraftarın ve yönetimin artık tahammülü kalmamış durumda. Uzun zamandır şampiyonluk yaşayamayan, Türkiye kupası bile alamayan kulüp bu sezon harekete geçmez ise taraftarın sabrı taşacağa benziyor. Bu sezon taraftarına en azından bir kupa veya Avrupa ligleri bileti armağan edemeyen bir Trabzonspor gücünden güç kaybetmeye devam edebilir. Bu sezon Trabzon için şahlanma dönemi olmalıdır. Bu sezon bir başarı elde edilemezse mali krizden kulüp elindeki oyuncuları kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilir. Trabzonspor, bu hafta Avni Aker’de seyircisiz olarak Osmanlıspor maçını ve sonraki hafta dışarda oynayacağı Alanyaspor maçını kazanarak Konyaspor maçına moralli çıkmak istiyor. Bu arada Osmanlıspor maçı sonrası, Avni Aker’e verilen seyircisiz oynama cezası kaldırılacak. 5. Haftada oynanacak olan güçlü rakip Konyaspor sınavına farklı bir ortamda çıkmayı hedefleyen Trabzonspor camiası, taraftarına kavuşacak olmasıyla bu isteklerini elde edecekler. Teknik Direktör Ersun Yanal açıklamalarında “ Üst üste birkaç maç kazanarak camiayı ve taraftarı havayı sokmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı. Oyuncularını sürekli bu yönde motive eden deneyimli çalıştırıcı, bu sezon mutlak başarıya kilitlenmiş durumda.  Ayrıca bir başka ifadesine Yanal: ”Bu yönetim ve camia başarıyı hak ediyor ve artık bu orucu bu sezon bozacağız. Elinizden gelenin fazlasını yaparak, sahada rakiplerinize karşı mutlak üstünlük kurmanızı ve bunu galibiyetlerle sonuçlandırmanızı istiyorum” dediği öğrenildi. Zorlu bir süreçten geçtiklerini ancak zamanın birlik olma zamanı olduğunu ifade eden Yanal, “ Kazandıkça her anlamda olumlu adımlar atarız. O nedenle Osmanlıspor maçı bizim için çok önemli. Önümüzü görmemiz başarıya giderken takılmamamız için çok önemli. Hata yapmaya tahammülümüz yok” şeklinde konuştu.

Bu anlamda her ne gerekiyorsa yapmaya hazır görünen yönetim ve Ersun Hoca, uzun süredir başarı sağlayamayan Trabzonspor’a neler katabileceğini hep birlikte göreceğiz. 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.