Son Dakika Haber

Eski Takım Arkadaşından Gerrard'a Ağır Eleştiri: O Koca Bir Hiç

Senegalli futbolcu El Hadji Diouf, bir kaç gün önce aktif futbol hayatını noktaladığını açıklayan eski takım arkadaşı Steven Gerrard'a çok ağır eleştiriler yöneltti. Kariyerin büyük bölümünde forma giydiği Liverpool'un adeta sembol oyuncusu olan Gerrard, 19 yıllık futbol hayatını noktalayacağını açıklamıştı. Gerrard'a bu kararının ardından başta pek çok eski takım arkadaşının yanı sıra dünyanın dört bir yanından övgü dolu uğurlama mesajları iletilmişti. Ancak Steven Gerrard ile sorun yaşayan arkadaşlarının da olduğu ortaya çıktı. 2002 - 2004 yılları arasında Gerrard'la birlikte Liverpool'da top koşturan Senegalli El Hadji Diouf, eski takım kaptanı hakkında 'O aslında koca bir hiç' ifadelerini kullandı. Halen Malezya Ligi ekiplerinden Sabah takımında forma giyen Senegalli oyuncu, Gerrard'ın kişiliğine de saygı duymadığını söyledi. Diouf, Steven Gerrard'ın futbolcu olarak sahada çok iyi mücadele ettiğini ancak onun hakkında insani açıdan olumlu düşünemediğini kaydetti. El Hadji Diouf, 'koca bir hiç' olduğunu Gerrard'ın yüzüne Liverpool'dayken de söylediğini anlattı.

Benden Korkardı, Göz Temasından Bile Kaçınırdı

Eski takım arkadaşı Gerrard'a yönelik eleştirilerinin dozunu daha da artıran Senegalli Diouf, Gerrard'ın kendisinden korktuğunu iddia etti. Futbol camiasında sözünü sakınmayan biri olarak tanındığını vurgulayan 35 yaşındaki Diouf, bu sebeple Gerrard'ın takım kaptanı olmasına rağmen kendisiyle konuşmaktan çekindiğini, hattı göz temasına girmekten bile kaçındığını öne sürdü. El Hadji Diouf, Liverpool'da oynadığı iki sezon boyunca sadece İngiltere Lig Kupası'nda şampiyonluk sevinci yaşamıştı.

Gerrard, Jübilesini Amerika'da Yapacak

Steven Gerrard, futbol hayatı boyunca toplam 114 kez İngiltere milli formasını giydi. Futbola Liverpool'un alt yapısında başladı ve 2015 yılına kadar bu takımda görev yaptı. 2015 senesinde ise Amerikan Birinci Lig ekiplerinden Los Angeles Galaxy kulübüne gitti. Galaxy ile 2016 yılı sonuna kadar sözleşmesi bulunan ünlü yıldız, sene bitimi itibarıyla futbol hayatını da noktalayacağını açıklamıştı. Toplam 710 maçta Liverpool formasını giyen İngiliz futbolcu, bu maçlarda 180 gole imza attı. İngiliz milli takımında da 38 maçta kaptanlık bandını taşıdı. Gerrard, milli takıma en fazla çağrılan 4'üncü İngiliz futbolcu oldu.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.