Son Dakika Haber

Ersun Yanal, Transferlerle İlgili Açıklama Yaptı

Fenerbahçe’de kötü giden bir ilk yarı sonrası, son maçta takımın başına geçen ve taraftarlardan da büyük destek alan Ersun Yanal, Antalya kampında basın toplantısı düzenlendi. Yalani transferlerle ilgili de açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe’nin teknik patronu Yanal, ‘Transfer, transfer diye herkes konuşuyor. Devre arasında yeni transfer gerçekleştirmek kolay değildir. Emin olun Fenerbahçe’nin ölçeklerinde, kaliteyi koruyarak ne gerekiyorsa yapılacak. En doğrusu neyse o yapılacaktır. Ancak oyuncu ismi vermek doğru değil. Rakiplerimiz var, duruşlar söz konusu. Çalışma yapılıyor mu? Evet, yapılıyor. Bundan hiç kimse şüphe duymasın’ dedi.

Antalya kampının ikinci gününde basın toplantısı düzenleyen Ersun Yanal’ın açıklamaları şu şekilde:

Fenerbahçe’ye geldiğimiz anda ‘inan’ dedik. Fenerbahçe ne denli büyük olduğunu çok uzun zaman önce kanıtlamış bir kulüp. Bu ortamda içerisinde bulunduğumuz hal kabul edilebilir değil. 35801 taraftar stada geliyor, bizi destekliyor.

Fenerbahçe’yi temsil etmek ayrı bir güç. Bu size avantaj tanıyan bir durum. Bu güçle birlikte birçok konuda öncelik size verilmişse, bu özgüvenle ve yeteneklerinizi kullanarak takımımızın yapabileceklerini hepiniz göreceksiniz.

Taraftar ve camia bizim göstereceğimiz mücadeleden hiçbir şüphe duymasın. Herkes potansiyelini ortaya koyarsa, ki bunun biz de tanımı ‘kimse son dakikaya kadar oyunu bırakmayacak’ neler gerçekleştirebileceğimizi biliyoruz. Tüm oyuncularımızı başarabileceklerimize inandırmak istiyoruz.

Her maçı kazanamayabilirsiniz. Ancak gereken mücadele gösterilmeli. Fenerbahçe oyuncularının genel tavrı sahada iştah ve sorumluluk göstermektir.

Skor başka şey tavır başka şey. Şikayetlerle bir şeyleri örtmeye çalışmazsanız büyüklük göstermiş olursunuz. Bizim kuralımızda bunlar yazıyor. Değerlerimiz de bunları söylüyor. Şikayet etmeden yalnızca Fenerbahçe’nin ne denli büyük olduğunu ortaya koyabilecek bir takım oluşturmak istiyoruz.

Uzun vadeli planlarımız arasında bu misyona sahip oyuncuları kadroya katmak yer alıyor.

 

Sedat Tuna (tunasedat@netspporhaber.com)