Son Dakika Haber

En fazla 3 hafta daha lazım!

Spor Toto Süper Lig müsabakalarına hızlı başlamak amacı ile tüm imkanlarını da seferber eden, taraftarına şampiyonluk yaşatarak beklentilerine cevap verebilecek takım yaratma arayışında Dick Advocaat'a teknik direktörüne gözünü dikti.

Takım İçinde Ki Top Tutan Oyuncuları Belirledi

Tecrübeli Hollandalı teknik adamın Advocaat, Takımda içerisinde ki en büyük sorunlarından biri  kondisyon azlığı ve takımın kondisyon sorunu olduğunu belirterek, gerekli tüm tedbirlerin alınması amacı ile 3 hafta süre istediği söylenen Hollandalı çalıştırıcı takımı kısa sürede beklenen seviyelere çıkaracağını ifade etti. Takımın dar alanda beceri eksikliği olduğunu ifade eden teknik adam takımın hızını kesmesi nedeni ile de bazı yıldızların çok fazla top tutmasını azaltmanın üzerinde duruyor. Bu konuda ise ayakta top tutma sevdası içerisinde olan oyuncular ile özel olarak ilgileniyor.

Takımı iyice yavaşlattığını düşündüğü ve tespit ettiği oyuncular ile özel olarak görüşen teknik adam takımın daha hızlı ve seri top oynamasını sağlamak için çalışıyor.

FenerBahçe tecrübeli Teknik Direktörü Advocaat, önceli teknik adamı olan Pereira'nın yanlışlarına hatalarını kısa sürede çözüme kavuşturmak için özel olarak ve yoğun şekilde çalışmaları yaptığını ifade etti. Yardımcıları arasonda bulunan Cor Pot ve Mario Been'den de önemli destek alan sarı-lacivertli teknik adam, önceliğinin oyuncuların fizik gücünü ve kondisyonunu artırmaya yönelik olarak yapılan çalışamalra vereceği ğrenildi. Maç analiz raporlarına da ekibi ile iceleme yapan ve kontrol eden Advocaat, takımda birçok ciddi sorun olduğunu da tespit etti. Bunların en başında ise "dar alanda beceri top çevirme olduğuna karar veren teknik adam bu konuda önemli adımlar atması bekleniyor.

Oyuncularını Sert Dille Uyarıyor

Ağır oyundan şikâyet eden teknik adam, bazı oyuncular ayaklarında fazla fazla top tuttuklarını söyleyerek bu yüzden de oyunun yavaşlattıklarını düşünerek buna odaklı çalışmaları sürdürdüğü belirlendi. Dick Advocaat, idmanlarda konu üzerinde yardımcıları ile görüşen ve oyuncularını da bu yönde çalıştıran teknik adam bu yönde de söylediklerini yapmayan ya da yapamayan futbolcuları da sert şekilde uyarıyor.

İstediğini yapmayan oyuncuları fırçalarken idmanların sonrasında da bire bir özel olarak karşılıklı görüşen tecrübeli teknik adam, bu oyunculara da tek tek hatalarını ifade ediyor. Advocaat, çok kızdığı futbolcu olursa da, espriler yaparak da gönüllerini de olduğu ifade edildi.

 

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.