Son Dakika Haber

Efsane Başkandan Fenerbahçeli Futbolculara Açık Çağrı

Spor Toto Süper Lig’inin 19. Haftasında dün Kayserispor ile karşılaşan Fenerbahçe’de alınan 4-1 mağlubiyet sonrası kulübün efsane başkanlarından Ali Şen’den futbolculara çağrı geldi.

Alınan 4-1’lik ağır mağlubiyet sonrası açıklamalarda bulunan efsane başkan Ali Şen, futbolculara bu mağlubiyet sonrası yeniden ayağa kalkmaları gerektiğini söyledi.

Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanacak Beşiktaş ve Süper Lig’de karşılaşılacak Bursaspor maçlarından galibiyet alarak bir seri yakalanabileceğini belirten Ali Şen, futbolcuların erken pes etmemeleri konusunda uyararak yeniden ayağa kalkmanın mümkün olabileceğini söyledi.

Sezon başında da kötü başlanılan sezon sonrası yakalanan seri ile şampiyonluk iddiasına giren Fenerbahçe kulübünün yakalanacak bir seri ile tekrardan ayağa kalkacağını ancak bunun futbolcuların kendilerine inanarak olabileceğinin altını çizdi.

Ligin kötü giden sonuçlarının ardından yakalanan seride yine aynı başkan, aynı teknik direktör ve aynı teknik heyet olduğunu hatırlatan başkan, bu futbolcu kadrosunun Manchester United ve Feyenoord’u yendiklerini de belirterek tekrardan bir seri yakalanmasının mümkün olduğunu belirtti.

Hem ligde hem Avrupa Kupası’nda iyi bir  seri yakaladıklarını belirten başkan, Fenerbahçe’nin de bu büyüklük olduğunu, Fenerbahçe formasının büyüklüğü bilerek hareket eden futbolcuların şimdi de bu durumda bir sersi yakalayabilerek ayağa kalkmanın mümkün olduğu ifadelerine yer verdi.

Kupada Beşiktaş’ın kupanın dışına itilip, Bursaspor’u da ligde mağlup etmesiyle ligde tekrar ayağa kalkmanın Manchester ve Feyenoord’u yenen bu takımla mümkün olduğunu yeter ki inanmaları gerektiğini belirtti.

Fenerbahçe’nin şu an ki kadrosuna transfer takviyesi de gerektirmeden yeniden ayağa kalkmanın, seri yakalanmanın mümkün olduğunun altını çizen efsane başkan Ali Şen,"Bu kadro, takviyeye gerek kalmadan bile  bunu yapabilir. Başkanın, yönetim kurulunun, teknik kadronun, futbolcuların ve  tüm Fenerbahçelilerin, birlik ve beraberlik içinde kenetlenmesi gereken bir  dönemdeyiz. Bu temin edilirse Fenerbahçe tekrar layık olduğu yere gelecektir. Başkan Aziz Yıldırım'ın pek çok başarısını biliyoruz. Şaha kalkmalarını, tüm Fenerbahçeliler olarak bekliyoruz." İfadelerine yer verdi

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.