Son Dakika Haber

Eczacıbaşı Kulübü 50 Yaşına özel kutlama

Eczacıbaşı Kulübü gerçekleştirdiği kuruluşunun 50. Senesine özel kutlama ile gerçekleşti. Ortaköy’ de bulunan Four Seasons Hotel’de yapılan etkinliğe kulübün yönetim kurulu üyeleri ile federasyon temsilcileri de katıldı. Eski oyunculardan tutunda geceye Türk spor camiasında ki önemli birçok isim gece de yerini aldı. Gece de sporcular ve Türkiye Basketbol Federasyonu görevinde olan Başkanı Harun Erdenay da katıldı.

Gecede özel bir gazeteye yapılan açıklamada bulunan Eczacıbaşı Kulübü Başkanı olan Faruk Eczacıbaşı, tören sonrasında önemli açıklamalar yaptı. Türk voleybolunun da önemli kısmının kendileri ile başlayarak değiştiğini de söyledi. "Voleybolu ufak spordan dünya şampiyonluğuna kadar çıkardık ve dünya şampiyonu takım oluşturduk. Burada sporcularımız ile el eleyiz yan yanayız ve birlikteyiz. Her biri de birer tuğla koyarak bu aşamaya gelmede çok büyük rol üstlendiler. Onlarla da birlikte olmaktan da çok mutluyum." İfadelerine de yer verdi.

Faruk Eczacıbaşı, Hedeflerinin Zirve Olduğunu Söyledi:

Gece de söz alan Faruk Eczacıbaşı, "Eczacıbaşı takımı olarak hedeflerimiz yıllardır hep aynı ve hep de aynı olacak. Hedefimiz her zaman ki gibi zirvede olmak ve çıtayı da hep daha yüksek tutmak. Avrupa ve de dünya şampiyonlukları hedeflerimiz de var ve hep olacak. Çıkmak kadar da kalmak da zor bu süreçte çok zordur. Orada kalmak için de bütün olarak hep mücadele edeceğiz. Maçların da her biri benim için de takım ekibi içinde olan her birey için de ayrı bir aynı önemde.

Anılarında Da Bahsetti

Gece oldukça güzel ve eğlenceli geçti ancak zaman zaman da duygu dolu anlarda yaşandı bir anısı paylaşan Faruk Eczacıbaşı Tabii ki en önemli anım ise Avrupa ve de dünya şampiyonluğunu yaşamam oldu diyerek duygu dolu anlar yaşattı. Her maçta da hatırlayacağımız çok ama çok hatıra var ve bunların her birini yaşadık. Bunların hepsi şampiyonluğun birer taşı oldular. Bunları yaşamak gerekiyor ve anlatması inanın çok zor sözleri ile anılarını paylaştı ve gece aynı güzellikte bitti.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.