Son Dakika Haber

Dursun Özbek'ten Çalhanoğlu Hamlesi

Galatasaray yönetimi, son alınan mağlubiyetler nedeniyle taraftar ile arasını bir hayli kızıştırdı. Önümüzdeki sezon için güçlü bir kadro oluşturmayı planlayan Galatasaray, taraftar ile barışma projesini de yürütecek. Taraftara, büyük transfer haberleri gelmeye başladı.

Sıradaki Hamle Çalhanoğlu

Taraftarla barışma çabası içerisine giren Galatasaray yönetimi, Bayern Leverkusen forması giyen Hakan Çalhanoğlu için girişimlere başladı. 23 yaşındaki milli oyuncu, önümüzdeki sezonda Galatasaray formasını giyebilir. Oyuncunun maliyeti hakkında çalışmalara başlayan yönetim, transferin zor olabileceğini ama asla imkansız olmayacağını dile getirdi.

Emlak Konut’tan Gelir

Önümüzdeki günlerde sarı kırmızılı kulübe, Emlak Konut’tan 350 milyon TL bütçe gelecek. Taraftarla barışma ve genç bir kadro kurma hedeflerine başlayan Galatasaray, bu paranın büyük bölümünü de transferler için harcayacak.

Çalhanoğlu 4 Ay Cezalı

Hakan Çalhanoğlu için transfer girişiminde bulunan diğer takımlardan birisi de Chelsea olmuştu. Bir zamanlar Trabzonspor transferi nedeniyle FIFA’dan 4 ay men cezası alan genç oyuncu, sahada top koşturmak yerine tribüne gönderilince de Chelsea transferden vazgeçerek geri adım atmıştı. Atılan bu geri adımlar da Galatasaray’ı daha avantajlı konuma getirmeye yetti.

Ümit Akbulut Uğraşacak

Ümit Akbulut, dünyaca ünlü isimleri Türkiye’ye getirmesiyle tanınan isimlerden birisi. Galatasaray yönetimi, Çalhanoğlu transferi için Akbulut’a tam yetki verdi. Ümit Akbulut, yetki verildikten sonra transfer söylentiler için de ‘’Galatasaray’a dünyaca ünlü isim getireceğim.’’ İfadelerini kullanmıştı.

Hakan Çalhanoğlu, Bayern Leverkusen takımının en gözde oyuncularından birisi. Son zamanlarda cezaya çarptırılmasıyla 4 ay sahalardan uzak kalan oyuncu için, Galatasaray daha avantajlı bir konumda. Galatasaray’a göre transferin gerçekleşmesi zor ama imkansız değil. Aynı zamanda Hakan Çalhanoğlu, Leverkusen takımından yıllık 3 milyon Euro kazanıyor. Galatasaray yönetimi ise, oyuncuya bu bütçenin daha üzerinde bir teklif vermeye hazırlanıyor. Transferin gerçekleşeceği kanısına varılırsa, önümüzdeki günlerde oyuncu için ikna çalışmaları başlayabilir.

Teknik direktör Igor Tudor ise, bu transfer için sessizliğini korudu. Hırvat teknik adam, önümüzdeki günlerde açıklamalar yapacaktır.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.