Son Dakika Haber

Cocu, Türkiye’den Neden Gitmedi, Yönetime Rest mi Çekti?

Sezon başından beri Fenerbahçe’nin kötü gidişinin sorumlusu olarak görülen Phillip Cocu’nun, Ankaragücü maçı sonrası görevine son verilmişti. Hollandalı teknik adam geçen uzun bir süreye rağmen İstanbul’dan ayrılmadı. Cocu’nun neden ülkesine dönmediğiyle ilgili birçok yorum yapılırken, gerçek ortaya çıktı.

Çıkan haberlere göre Ankaragücü maçından önce teknik direktörün durumunu görüşebilmek için Fenerbahçe yönetimi tarafından menajeri Rob Jansen İstanbul’a çağrıldı. Bu görüşmeler sonrasında Cocu ile devam edilmesi kararı çıktı. Jansen’in ülkesine dönmesinden 1 gün sonra ise Fenerbahçe, Cocu ile yollarını ayırdı. Jansen yeniden çağrıldığında, ’10 gün İstanbul’da kaldım. Sonuna dek devam edelim kararı çıktı. Şimdi biz gönderdik, gelin durumu görüşelim diyorsunuz. Benim gelmeme gerek yok. Sözleşmede şartlar açık bir şekilde yazıyor. Gereken neyse yapın’ sözleriyle rest çekti.

Ankaragücü mağlubiyeti sonrası görevden alınan Hollandalı teknik adam Phillip Cocu hala İstanbul’da bulunuyor. Görevden alınmasına rağmen fesih işlemleri henüz gerçekleştirilmeyen teknik adam, kağıt üzerinde hala Fenerbahçe’nin teknik direktörü olarak gözüküyor. Bunun en önemli sebepleri arasında ise Cocu’nun ailesi ve imzaladığı sözleşme olarak gösteriliyor.

Fenerbahçe’yle 3 yıllık mukavele imzalayan Hollandalı teknik adam, bu süre içerisinde İstanbul’da olacağını planlayarak ailesinden ayrıl olmak istemedi. Cocu, ailesini de beraberinde İstanbul’a getirdi. İstanbul’a yerleşen ve çocuğu okula başlayan Cocu, beklemediği bir anda görevinden alınınca planlarında değişikliğe gitmek istemedi. Buradaki ortama alışan ailesini yeniden Hollanda’ya götürmek isteyemeyen Cocu, İstanbul’da bir süre daha kalmaya karar verdi. Cocu, çocuğunun eğitimi ve fesih anlaşmasının resmi hale gelmemesi nedeniyle hala İstanbul’da bulunuyor.

Sözleşme Şartları Belli

Hollandalı çalıştırıcı ve menajeri görevden alınış biçiminden dolayı Fenerbahçe yönetimine tepkili. Ankaragücü maçından önce yönetimle gerçekleştirilen görüşmede Cocu ile devam etme kararı çıkmış ve bu karar sonrası menajer Rob Jansen İstanbul’dan ayrılmıştı. Bu gelişme sonrası Cocu’nun aniden görevine son verilmesine menajer Jansen tepki gösterdi. Fenerbahçe yönetimi Hollandalı menajeri yeniden çağırsa da bu talep Cocu’nun görevden alınış biçimi yüzünden kabul edilmedi. Jansen, İstanbul’a gelmek istemese de yönetim mevcut fesih bedelini düşürmek için Cocu’nun menajeriyle görüşme ısrarını sürdürüyor. Ancak Hollandalı teknik adam ve menajeri görevden alınış şekli sebebiyle bunun pazarlığa açık olmadığını net bir şekilde ifade etti.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.