Son Dakika Haber

Buzda Tarih Yazmayı Planlıyorlar

2018 Kış Olimpiyatları 9-25 Şubat tarihleri arasında Güney Kore’de düzenlenecek. PyeongChang Kış Olimpiyatları’nda Türkiye artistik buz pateni kategorisinde Alper Uçar ve Alisa Agafonova tarafından temsil edilecek. Türkiye’ye tarihi bir başarı getirmeyi hedefleyen çift hazırlıklarının ABD’de sürdürüyor.

Türkiye’yi artistik buz pateni kategorisinde temsil edecek olan milli sporcular Alisa Agafonova ve Alper Uçar çifti, uzun programa kalarak Türkiye için bu kategoride tarihi bir başarı yakalamayı hedefliyor. Hazırlıklarını ABD’deki Michigan eyaletindeki Detroit şehrinde sürdüren Alper Uçar ve Alisa Agafonova, Olimpiyatlarla ilgili çeşitli değerlendirmelerde bulundu.

Yarışma için yoğun bir kamp dönemi geçiren Alisa ve Alper, ruhsal ve fiziksel anlamda hazır olduklarını ifade etti. Türkiye’de buz dansında ilk defa madalya kazanan ve ilk defa olimpiyat oyunlarında bu kategoride temsil etme hakkı elde eden çift, hedeflerinin buzda tarihi başarılara imza atmak olduğunu ifade ediyor.

Aralarında dünyaca ünlü Rus patenci Angelika Krylova’nın da yer aldığı 5 kişilik bir ekiple beraber, günde 8 saati bulan antrenmanlar yaptıklarını ifade eden Alper, 2014 yılında Rusya’da yapılan Olimpiyatlara katılma hakkı kazanarak Türkiye’ye tarihi bir başarı getirdiklerini, bu sene bu başarılarını bir adım ilerletmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Kondisyonlarının ve morallerinin en üst düzeyde olduğunu belirten Alper Uçar, “Türkiye’ye buzda bir ilk daha yaşatmak istiyoruz. 2018 Kış Olimpiyatlarında uzun programa kalan 20 takım arasında olmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.