Son Dakika Haber

Büyük Final İstanbul’da Oynanacak

2016-2017 Euroleague sezonunda 4 takımla birlikte yer alacak ve Final Four İstanbul’da oynanacak. Euroleague liginde bu sezon dört takımımız mücadele edecek. Ayrıca ligin başlama tarihi Mayıs 2017 olarak açıklandı. Büyük mücadele de kimin başarılı olacağı şimdiden merak edilen konular arasında yer aldı. Bu sezon ligde 4 takımımız boy gösterecek. Maçların oynanması gereken stat hakkında da açıklama yapıldı. Açıklamaya göre maçlar Ataköy de yer alan Sinan Erdem spor salonunda oynanacak.

Sinan Erdem spor salonunun tercih edilmesinde birçok etken bulunmaktadır. Kapasite olarak büyük olması ayrıca maçların oynanma yüzdesinin fazla olması tercih edilmesinde etken rol almıştır. Ayrıca toplu ulaşıma yakın mesafede olması da önem taşımaktadır. Merkezi konumu da tercih edilmesini sağlamıştır. 4 takımızın katılacağı bu ligde seyirci açısında da önem taşımaktadır. Çünkü birçok yıldızı bir arada görebilecekler ve unutulmaz maçları izleme anı yaşayabilecekler. Sizde bu heyecana ortak olmak isterseniz Mayıs 2017 beklemeniz gerekecek.

Takımlar ligde başarıyı yakalayabilmek için kurguladıkları oyunu sahaya yansıtmaya çalışacaklardır. Bu sayede ortaya görsel olarak güzel bir oyun çıkacaktır. Seyircinin mutlaka izlemesi gereken bu maçlar televizyondan da naklen verilecek. Bilet alarak da izleme şansına sahip olabilirsiniz. Maçların oynanacağı saha olarak Ülker Arenanın ismi geçiyordu. Ancak kapasite ve seyirci doluluk oranı göze alındığında en iyi yerin Sinan Erdem spor salonu olduğuna karar verildi. Sizde bu heyecana ortak olmak isterseniz biletlerin dağıtılmaya başlandığı an satın alma işlemini yapabilirsiniz.

Basketbol severler için Euroleague kaçırılmayacak bir fırsat olacaktır. Çünkü 4 takımımızın yer alacağı bu heyecan dolu ligde birbirinden önemli yıldızlar yeteneklerini sergileyecektir. Ayrıca maçların Sinan Erdem spor salonunda oynanması da doluluk oranını olumlu etkileyecektir.

Sinan Erdem Spor Salonu Nerde

Birçok maça ev sahipliği yapan Sinan Erdem spor salonu İstanbul Ataköy’de yer almaktadır. Ulaşım açısından oldukça rahat merkezi bir konumda yer almasından dolayı birçok maç burada oynanmaktadır. Ayrıca kapasite açısından da oldukça büyük olan salon Mayıs 2017 de Euroleague de ev sahipliği yapacaktır. 

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.