Son Dakika Haber

Bursaspor Takım Otobüsüne Saldırı

Süper Ligin 22. haftasında oynanan Kasımpaşa – Bursaspor mücadelesi gollere sahne oldu. Son 3 haftadır istediği sonuçları alamayan Bursaspor, önce Fenerbahçe ile son dakikalarda atılan golle berabere kaldı ve ardından Kayseri’de Kayserispor’a 2-0 mağlup oldu. Bu yenilginin ardından 22. hafta mücadelesi olan Kasımpaşa – Bursaspor maçı 4-0’lık bir skora sahne oldu. Bursaspor’un aldığı farklı yenilgi ile Bursalı taraftarlar çileden çıktı. Deplasmanda 4 farklı skor ile mağlup olan takıma, maç çıkışında saldırı gerçekleştirdiler. Yapılan saldırıda iddialara göre milli kaleci Harun’un yüzünde morluklar oluştu.

Taraftar Yönetimi İstifaya Çağırdı

Bursaspor’un son 3 haftadır aldığı kötü sonuçlar ve art arda gelen yenilgiler, taraftarların çileden çıkmasına neden oldu. Son olarak 24.02.2017 Cuma günü oynan Kasımpaşa maçında alınan 4 farklı yenilgi, taraftarların yönetimi istifaya çağırmasına neden oldu. Yönetim istifa şeklinde tezahürat eden taraftarlar, maç sonunda takım otobüsüne bıçaklar ve sopalar ile saldırdı. Takım otobüsüne giren taraftarlar, futbolcuları darp etmeye başladı. Yöneticiler ve futbolcular tarafından taraftarlar güçlükle otobüsün dışına çıkarıldılar. Olay yerine gelen Jandarma ekipleri, saldırganları gözaltına aldılar.

Harun Tekin’in Yüzünde Morluklar Oluştu

Bursaspor camiasını taşıyan takım otobüsü Osmangazi Köprüsü çıkışında gişelerde durunca, Bursasporlu taraflar otobüsün durmasını fırsat bildi ve araçlarından indi. İddialara göre taraftarların elinde sopalar ve bıçaklar vardı. Zorla takım otobüsüne binen saldırganlar, futbolcuları darp etmeye başladı. İddialara göre Bursaspor kalecisi Harun Tekin’in yüzünde morluklar meydana geldi. Saldırganlardan tüm futbolcular ve yönetim şikayetçi oldu.

Tesislerde de Protesto Vardı

Gerçekleşen bu olaylardan sonra Bursaspor camiası tesislere gelmeyi başardı. Bursaspor’u taşıyan otobüsün tesislere arka kapıdan girmesi esnasında taraftarlar yönetimi istifa çağrısıyla andı. Bursaspor tesislerinin önünde sayıları yaklaşık 100 kadar olan yeşil beyazlı taraftarlar herhangi bir olay yaratmadan protestolarını sürdürdü. Burada yönetim istifa sesleri yükselirken, futbolcular ve yönetim Özlüce Tesisleri’ne girdi. Burada çok sayıda polis herhangi bir olay yaşanmasın diye önlem almışken, taraftarlar olay çıkarmadan protestolarını yaptıktan sonra dağıldılar. Bursaspor yönetimi ve futbolcuları ise saldırgan taraftarlardan şikayetçi oldular.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.