Son Dakika Haber

Burak Yılmaz’ın Akıbeti Ne Olacak?

Spor Toto Süper Lig’de Trabzonspor formasını giyen Burak Yılmaz, kısa bir süre önce yaşanan olaylar sebebiyle kadro dışı kalmıştı. Golcü oyuncunun akıbeti merak konusu oldu.

Çıkan haberlerde Burak Yılmaz’ın bundan sonrası için nasıl bir yol çizeceğine ilişkin bazı detaylar yer alıyor. İşte Burak Yılmaz’ın akıbetiyle ilgili detaylar:

Burak’ın Trabzonspor’dan ayrılarak başka bir takıma transfer olabilmesi tamamıyla maddi koşullara bağlı görünüyor.

Trabzonspor yönetimi bu konuda net bir tavır ortaya koyuyor. Bordo mavili yönetim, milli futbolcunun menajerine alacakları karşılığında serbest bir futbolcu olarak istediği kulübe gidebileceğini ifade etti.

Burak Yılmaz’ın Trabzonspor’dan alacağı rakam ise 2 milyon Euro düzeyinde. Milli oyuncu ise bu rakamdan feragat ederek transfer olmayı doğru bulmuyor.

Fenerbahçe, Galatasaray ya da Beşiktaş golcü oyuncuyu kadrolarına katmak için öncelikle 2 milyon Euro’yu ödemeli. Sonrasında ise Burak Yılmaz’ın alacağı ücret görüşülecek. Burak Yılmaz’ı transfer etmek isteyen takımlar için ön koşul, oyuncunun Trabzonspor’dan alacağı rakam olarak görünüyor.

Milli oyuncuyu transfer etmek için adı anılan kulüplerden hiçbirisi şu ana kadar hamle yapmadı. Burak Yılmaz ekstralarla birlikte Trabzonspor’dan yılda 4 milyon Euro civarında para kazanıyor. Oyuncunun sözleşmesi ise 2020 Haziran ayında dolacak.

Sedat Tuna (tunasedat@netspporhaber.com)