Son Dakika Haber

Bilardoda Final Heyecanı

Bu yıl 48 sporcunun yarıştığı bilardo final etabında, 3 bant ve Amerikan (pool) yarışları bulunuyor. Margi Hotel'de yapılan yarışma oldukça dikkat çekti. Edirne Belediyesi'nin Başkanlığı tarafından düzenlenen ve katkılarıyla hazırlanan yarışmadaki sporcuların heyecanları yüzlerinden okunuyordu. Yarışma öncesi düzenlenen seremonide salona önce hakemler çıktı. Hakemlerin ardından Türkiye'de bulunan en iyi bilardo sporcuları salona davet edilerek, isimleri anons edildi. Bu sporcuların ardından 3 bant kategorisinde yarışan 32 sporcuda davet edilerek, saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşımız okundu. Edirne Belediye bandosu tarafından çalınan İstiklal Marşımız büyük bir coşkuyla okundu. Seremoniye katılan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Edirne Valisi Günay Özdemir konuşmalarını gerçekleştirerek, yarışmanın açılışını yaptı.
Yarışma Öncesi Edirne Tanıtımı
Yarışma öncesinde Edirne'nin tarihini ve güzelliklerini anlatan kısa filmler ve resimler gösterildi. Büyük bir hayranlıkla salonda bulunan herkes, dikkatle filmi izledi. Filmin ardından salona Bilarda Federasyonu Başkanı Ersan Ercan davet edildi. Kısa ve öz bir konuşma yapan Ercan, tüm sporcuların isimlerini tekrar anons ederek, hepsini yürekten tebrik ettiğini sözlerine ekledi. 
Düzenlenen organizasyonun en büyük özelliği ilk defa iki yarışmanın bir arada yapılıyor olmasıydı. Amerikan(pool) ile 3 bant yarışlarının ilk defa bir arada yapılması ile organizasyona olan katılımın fazlalığı dikkat çekerken, Edirne Belediye Başkanı'nın "Bilardo konusunda Semih kadar iyiyim." sözleriyle salonda gülüşmeler duyuldu. 
Büyük bir coşku ve heyecanla başlayan final etabında yer alan bazı sporcuların isimleri şu şekildeydi; 
•    A1 grubu; Semih Saygıner, Hacı Arap Yaman, Ahmet Alp, Mehmet Aksoy
•    B1 grubu; Tayfun Taşdemir, Lütfi Çenet, Soner Taş, Mülazim Güner
•    C1 grubu; Murat Naci Çoklu, Turgay Orak, Muharrem Peker, Mübin İsli
•    D1 grubu; Mehmet Can Çapak, Birol Uymaz, Muammer Rahmet, Salih Tekkeli
•    E1 grubu; Hakan İncekara, İsmail Yaşin, Serdal Baş, Yılmaz Özcan
•    F1 grubu; Gökhan Salman, Mesut Ekinci, Mahmut Özdemir, Taşkın Er
•    G1 grubu; Tolgahan Kiraz, Savaş Bulut, Ömer Karakurt, Murat Tüzül
•    H1 grubu; Adnan Yüksel, Murat Çelik, Emrullah Başeğmez, Muhammed Fadıl Özdemir
 

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.