Son Dakika Haber

Beşiktaş’tan Futbolcularla İlgili Flaş Karar

Süper Lig’in 3’üncü hafta maçında Bursaspor’u 2-1’lik skorla yenen Beşiktaş, puanını 7’ye çıkardı. İlk iki hafta süresince spor camiası tarafından eleştiri oklarının hedefinde olan Beşiktaş’ın oyun kalitesi Bursaspor maçında bir kademe daha yükselmişti. Ancak takıma dair genel algı spor kalitesi bakımından geçtiğimiz sezonların oldukça altında bir performansa sahip olduğu yönünde.

Kadro sadece 1 oyuncu dışında neredeyse tamamıyla geçen sezonun aynısı olmasına rağmen akan, bol paslı ve hızlı oyunundan eser kalmayan Beşiktaş’ta futbolcuların bireysel anlamda hazır olmadıkları net bir şekilde görülebiliyor. Fiziki bakımdan yeterli düzeye sahip olmalarına rağmen birçok futbolcu mental açıdan takım oyunundan oldukça uzakta ve oyun esnasında oyuncularda panik eğilimi görülüyor.

Yedek Kulübesiyle Amansız Bir Mücadele Sürüyor

Geçtiğimiz sezon alternatifleri olmayan bazı sporcuların bu sezon kulübede yedeklerinin bulunması futbolculardaki panik havasının asıl nedeni olarak gösteriliyor. Babel ve Quaresma gibi oyuncuların geçen sezon yedekleri bulunmazken, bu sezon Orkan ve Lens gibi oyuncuların bulunması, ilk 11’deki sporcuları strese sokuyor. Formsuz olmaları halinde Güneş’in ilk 11’de yer vermeyeceği futbolculardan Quaresma oyun performansını ciddi mana da arttırmış görünüyor.

Aboubakar ile birlikte sağ, sol ve önde alternatife sahip olan Beşiktaş’ta bu mevkilerde oynayan Cenk Tosun için aynı durum söz konusu değil. Geçen sezon sürekli ilk 11’de yer bulan Cenk Tosun’un performansında ciddi bir düşüş gözleniyor. Kanatlara gerçekleştirilen Orkan ve Lens transferleri sonrası önünde yalnızca santrforluk seçeneği kalan Cenk Tosun birkaç maçta gol atamaması halinde yerine Negredo’nun geçeceği endişesiyle biraz panik olmuş durumda ve aceleci bir futbol oynuyor. Üç maçta girmiş olduğu gol pozisyonlarından faydalanamayan ve sadece penaltıdan bir gol atabilen Cenk’in Negredo karşısında en büyük artısı hücumda pres yapması.

Diğer taraftan orta saha için amansız bir mücadele sürüyor. Geçtiğimiz sezon sonunda yorgun ve sakat olması sebebiyle saha içinde etkinliğini yitiren Atiba’nın gittikçe eski gücüne kavuşması, ilk 11’de oynama hayali kuran Medel’i yedek bırakacak gibi görünüyor. Büyük bir heyecanla transfer edilen Medel’in 3’üncü hafta sergilemiş olduğu asabi tavırlarının oynama isteğinin yoğunluğu ve hırsına bağlanıyor. Aynı biçimde Tolgay Arslan ile Oğuzhan arasında da forma savaşı yaşanacağı, ilk 11’i sakin ve sinirlerine hakim olanın kazanacağı konuşuluyor.

Beşiktaş yedek kulübesinin zengin olması ilerleyen süreçte rekabet bakımından takıma fayda sağlayacak gibi görünüyor. Böyle geniş bir kadroya sahip olmak formayı elde eden kişinin kendisini göstermek istediği, çoğunlukla takım oyunundan uzakta, bireysel çabaların öne çıktığı bir oyun anlayışını da beraberinde getiriyor. Oyuncular arasında denge kurabilmek ve onların sabırsızlıklarını ve endişelerini gidermek için Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’e bu sezon çok iş düşecek gibi gözüküyor.

Beşiktaş’ta İstenmeyen Dört Oyuncu U21 Takımına Gönderildi

Beşiktaş’ta yüksek seviyelere çıkan forma kapma savaşı yaşanırken, Şenol Güneş tarafından istenmeyen Aras Özbiliz, Pedro Franco, Denys Boyko ve Milosevic için de yeni bir karar verildi. Takımda oldukça fazla oyuncunun bulunması nedeniyle ve yapılan antrenmanların 32 futbolcuyla olması gerekliliği yüzünden kendilerine başka bir kulüp bulmaları talep edilen bu dört oyuncu için teknik heyet bir karar verdi. Teknik heyetin aldığı karar doğrultusunda dört oyuncu U21 takımına gönderildiler. Boyko, Franco, Aras ve Milosevic’e gelen teklifleri değerlendirerek bu 4 oyuncuyu hemen göndermek isteyen Beşiktaş, gelecek olan bütün tekliflere açık olmasına rağmen oyunculara gelen teklifler beklentilerin altında kaldı. Bu sebeple transferleri gerçekleştirilemeyen oyuncuların U21 takımına gönderilmesi uygun bulundu.

 

 

 

 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.