Son Dakika Haber

Beşiktaş’tan Aboubakar ve Karius İçin Resmi Açıklama Yapıldı!

Beşiktaş, gündemdeki isimler Aboubakar ve Karius için resmi bir açıklama yaptı. Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Emre Kocadağ tarafından yapılan açıklamada, sezon sonunda kiralama sözleşmesi sona erecek olan Karius’un geleceğine ilişkin bilgi verildi. Karius’un bu sezon iyi bir performans sergilediğine dikkat çeken dikkat çeken Kocadağ, sporcuyla alakalı gerekli girişimleri yapacaklarını ifade etti. Karius’un değerli bir oyuncu olduğunu ifade eden Emre Kocadağ, ‘Kariyeri belli. Biz onun kalmasını elbette istiyoruz. Ancak bunu şartlar belirleyecek’ ifadelerini kullandı.

Borsa İstanbul’da gerçekleşen, Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu’na spor dünyasından birçok ismin yanında Beşiktaş’tan Yönetim Kurulu Üyesi ve A Takım Sorumlusu Yönetici Emre Kocadağ katıldı ve burada önemli açıklamalarda bulundu. Yönetimce iyi bir başlangıç gerçekleştirdiklerini ifade eden Kocadağ, ‘3 maçta 3 galibiyet elde ettik. Tamamen Konyaspor maçına konsantreyiz. Oradan da galibiyetle ayrılmayı istiyoruz. Takımın havası da son derece iyi. Ümraniye’deki hava iyi ve hocamızın morali yerinde. Maç maç değerlendiriyoruz. İstanbul için 6 haftalık bir süreç söz konusu. Devre arasına dek olabildiğince galibiyet elde etmeyi hedefliyoruz’ dedi.

‘Gönlümüz eksik bölgelere transferden yana’

Kocadağ transfer sorularına da cevap verdi. Şu anda futbol ekonomi zirvesinde olduklarını ifade eden Kocadağ, zirvede de bunları konuştuklarını bildirdi. Bütçenin önemine vurgu yapıldığını belirten Kocadağ, gönüllerinden geçenin eksik bölgelere transfer yapmak olduğunu söyledi. Kocadağ, ‘Hocamızın buna dair talepleri elbette olacaktır. Bizim yönetimimiz altında transferden sorumlu bir yönetici de bulunuyor. Bizler de takımın eksiklerini değerlendirmeye alacağız. En uygun bölgelere 1 ya da 2 transfer düşünülüyor. Forvet hattına transfer olabilir. Hocanın talebi doğrultusunda, hangi bölgelere transfer yapılmasını isterse. Devre arasındaki pozisyon da çok önemli. Nasıl girilecek, nasıl devam edilecek. Bu planlamaları yaparız. Şu anda isimlere dair konuşmam çok yanlış olur. O gidecek, bu gelecek diye bir gündem yok. Büyük kulüpler planlamalarını daha önceden yapıyorlar. Belli isimler üzerindeyiz. Netleşmesi elbette ihtiyaçlar doğrultusunda olacak. Bir sakatlık olur, bir ihtiyaç olur oralara da transfer yapılır’ dedi.

Zor Bir Dönemden Geçiyoruz

Zor bir süreç içerisinde takımın başına geçtiklerini ifade eden Emre Kocadağ, ‘Takım zor bir süreçteyken başkanımız ve biz yönetim kurulu bu sürecin içine girdik. Kulüp oldukça zor günlerden geçiyor. Bu anlamda elbette bir yol haritamız vardı ve onu uygulamaya koyduk. Daha iyi bir şekilde ilerlemeye başladık’ ifadelerine yer verdi.

Karius için gerekli girişimlerin yapılacağını ifade eden Kocadağ, performansı iyi olan oyuncu için sezon sonunda harekete geçeceklerini ifade etti. Ancak, oyuncunun takımda kalıp kalmayacağını şartların belirleyeceğini de ifade etti. Tecrübeli ve iyi bir oyuncuyu takımda tutmak istediklerini ifade eden Kocadağ, sezon sonu kiralık sözleşmesi biten oyuncuyla şartlar konusunda anlaşmaya çalışacaklarını vurguladı.

Aboubakar için ise net konuşmayan Emre Kocadağ, oyuncunun takıma katılacağı yönündeki iddialara ilişkin, ‘Aboubakar ile ilgili yaşanan süreçleri bilmiyorum. Şu anda gündemimizde var veya yok gibi bir şey söylemem söz konusu değil. Bu da tamamen ekonomik şartlarla alakalı bir durum. Kulübün içerisine girdikçe ciddi sıkıntıları daha iyi görüyoruz. Bizler çözüm üretmek için buraya geldik. Bütün sorunların üstesinden geleceğiz’ dedi.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.