Son Dakika Haber

Beşiktaş’ta Yeni Transferler İçin Hareket Başladı

Ligin ilk haftasında Sivasspor’a 3-0 yenilen Beşiktaş’ta transfer hareketliliği başladı. Siyah beyazlılar Beşiktaş’ın eski yıldızı olan Cenk Tosun transferi için girişimde bulunurken, Beşiktaş’ın gelecek hedeflerinden biride Tottenham’da forma giyen Nkoudou oldu. Öte yandan Beşiktaş, Schalke ile de görüşmeye devam ederken, Schalke’nin yıldızı Konolpyanka transferi konusunda çok büyük bir gelişme kaydetti.

Transfer Çalışmaları Hız Kazanıyor

Geçtiğimiz günlerde Sivasspor-Beşiktaş maçında alınan 3-0’lık mağlubiyet Beşiktaş cephesinde moralleri bozmuştu. Maçın ardından takıma takviye yapmak için harekete geçildi. Everton’da istediği performansı yakalayamayan Cenk Tosun’a ulaşmak için girişimde bulunan Beşiktaş, ayrıca pek çok takımda ön plana çıkan yıldız oyuncularla da temasını sürdürüyor. Özellikle Cenk Tosun ve Nkoudou konusunda bir hayli ısrarcı durumda olan siyah beyazlılar, iki yıldız futbolcunun transferi yapılmadan ülkeye dönüş yapmak istemiyor. Öte yandan Schalke’nin önemli futbolcularından biri olarak gösterilen Konoplyanka içinde kolları sıvayan siyah beyazlılar, 3 milyon Euro karşılığında yıldız futbolcuyla anlaşmaya varmayı başardı.

2 Futbolcuyu Getirme Konusunda Israr Sürüyor

Burak Yılmaz’ın devam eden sakatlık durumu nedeniyle gol konusunda sıkıntı yaşayan takıma forvet transferi yapılmasına karar verilmişti. İyi bir ismi futbolcu kadrosuna katmak isteyen Beşiktaş, Cenk Tosun’un kariyerine Avrupa’da devam etmek istediğini belirtmesine rağmen transfer konusunda ısrarcı durumda. Uzun süredir transfer konusunda ısrarı devam eden takıma Cenk Tosun’da olumlu yanıt verdi. Kısa süre içinde bu transferi tamamlamak isteyen takım bundan sonraki aşamada iki farklı futbolcunun daha transferi için çalışmalara devam edecek. Özellikle iki haftalık süreç içinde bir futbolcunun daha transferinin bitirilmesi isteniyor. Tottenham’da oynayan Nkoudou mutlaka siyah beyazlılar tarafından ısrarla transfer edilmek istenen oyuncular arasında yer alıyor.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.