Son Dakika Haber

Beşiktaş’ta Yeni Bir Sakatlık Daha

 

Spor Toto Süper Lig’e yeni transferleri ile birlikte güzel bir başlangıç yapan ve ligin ilerleyen haftalarında oyuncularının yaşadıkları sakatlıklar sonucunda takım kadrosu olarak bozulmalar yaşayan Beşiktaş’ta sakatlık sorunlar bir türlü bitmek bilmiyor. Oyuncuların gerek maçlarda gerekse antrenmanlarda sakatlanmaları üzerine tecrübeli teknik direktör Şenol Güneş takımda her geçen gün rotasyona gidiyor. Elinde birçok alternatif bulunması ile birlikte lige başlayan fakat ilerleyen dönemlerde sakatlık yaşayan oyuncular yüzünden takımı oturtmakta zorlanan Şenol Hoca Benfica karşısına Rhodolfo’dan yoksun çıkacak.

Bir Türlü Bitmek Bilmiyor

Oyuncu kadrosu bakımından birçok oyuncusu kaliteli olan ve yaptığı transferler sonrasında birçok yeni oyuncuyu kadrosuna katan Beşiktaş’ta sakatlık problemleri bitmek bilmiyor. Savunma anlamında birçok oyuncusundan yoksun bir şekilde maçlara çıkan Beşiktaş’ta ilk olarak takıma yeni katılan Caner Erkin sakatlanmıştı. Daha sonrasında Adriano gibi savunma oyuncularının sakatlanması üzerine takımda savunma hattı bakımından büyük bir sorun yaşanmaya başlanmıştı. Bu sorunlar ile birlikte ligde ve Avrupa’da çıkmış olduğu maçlarda zorlansa da güzel oyunlar ortaya koyarak taraftarlarının yüzünü güldüren Beşiktaş’ta bir sakatlık haberi daha geldi. Avrupa Ligi’nde oynayacak olduğu Benfica maçı öncesinde etkili oyuncularından Rhodolfo’nun da sakatlanması Beşiktaş takımını oldukça zora soktu.

Devler Ligi’nde sahasında Benfica’yı konuk etmeye hazırlanan Beşiktaş’a kötü bir haber geldi. Sakatlıklar konusunda birçok kez ağzı yanan Beşiktaş önemli oyuncusu Rhodolfo’nun da sakatlanması üzerine yeni bir sorunla karşı karşıya kaldı. Caner Erkin, Talisca, Aras sonrasında bir de Rhodolfo’nun da sakatlanması camiayı oyuncu problemi ile karşı karşıya bıraktı.

Benfica Karşısında Oyuncu Rotasyonu

Avrupa Ligi’nde oynadığı oyunla birlikte güzel bir gelecek gösteren Beşiktaş sakatlıklarla ilgili yaşadığı problemler sonrasında sürekli kadrosunda rotasyon yapmak zorunda kalıyor. Özellikle savunma oyuncularının yaşadıkları ciddi sakatlanmalar sonrasında takımlarını uzun süreler yalnız bırakmaları Beşiktaş takımının sorunlarının bitmemesine neden oluyor. Savunmada sakatlığı bulunan birçok oyuncunun Benfica maçında olmaması nedeniyle Beşiktaş sağlık heyetinin Tosic’i maça yetiştirmek için ellerinden geleni yaptığı ve olumlu görülmesi halinde Tosic’İn Benfica karşısında performans sergileyeceği taraftara verilen bilgiler arasındaki yerini alıyor.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.