Son Dakika Haber

Beşiktaş’ta Sıcak Gelişme

Transfer gündeminde birbiri ardına patlattığı bombalarla adından söz ettiren Beşiktaş bomba bir transfer daha gerçekleştiriyor. Negredo, Orkan, Pepe, Medel ve Lens gibi isimleri takıma kazandıran Beşiktaş, Milan’ın tecrübeli oyuncusu Sosa’nın bonservisini eline almasını bekliyor. Transferi için yaklaşık olarak 200 milyon Euro civarı bir para harcanan Sosa’yı İtalyan ekibi gözden çıkardı. Arjantinli yıldız için Beşiktaş geri sayıma başladı. Beşiktaş’ta transferin bir diğer ismi de Vida. Vida’nın transferine dair de sıcak gelişmeler yaşanıyor. Dinamo Kiev oyuncunun bonservis bedelini 2 milyon Euro’ya kadar çekti.

İki sezon üst üste şampiyonluğu tadan Beşiktaş bu sezona da güçlü bir şekilde başlamayı hedefliyor. Bu doğrultuda yıldız oyuncuları takıma kazandıran siyah beyazlı ekip, transferlere tüm hızıyla devam ediyor.

Milan Gözden Çıkardı

Juventus’un şampiyonluğa koyduğu ambargoyu kırabilmek adına transferi için yaklaşık olarak 200 milyon Euro harcadığı Jose Sosa’yı gözden çıkaran İtalya’nın dev ekibi Milan, futbolcunun bonservisini vermeyi planlıyor. Sosa’nın Beşiktaş’a dönme ihtimalinin yüksek olduğu konuşuluyor.

Şenol Güneş İstiyor

Milan Arjantinli oyuncunun bonservisi için 4.5 milyon Euro istiyor. Ancak Beşiktaş başkanı Fikret Orman bu rakamı kabul etmiyor. Orman, Beşiktaş’a dönmek için istekli olduğunu her fırsatta dile getiren Sosa’nın bonservisini almasını beklemeyi tercih ediyor. Beşiktaş’ın teknik direktörü Şenol Güneş, 3 kulvarda yarışacak olan takımının bol alternatifli olmasını istiyor. Bu sebeple tecrübeli teknik adam, 32 yaşında olan futbolcunun takıma dönmesini istiyor.

Vida İçin 2 Milyon Euro

Domagoj Vida cephesinde ise sıcak gelişmeler sürüyor. Ocak ayınca boşa çıkacak olan Hırvat stoper üstünden para kazanmayı hedefleyen Dinamo Kiev, bonservis bedelini 2 milyon Euro’ya kadar geri çekti. Vida ile anlaşma sağlayan Beşiktaş’ın bu transferi kısa bir süre içerisinde duyurması bekleniyor.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.