Son Dakika Haber

Beşiktaşlı Futbolcu Dusko Tosic’ İn Performansının 5 Kaynağı

Beşiktaşlı futbolcu Dusko Tosic, son dönemlerdeki başarılı performansı ile siyah beyazlı takımın savunma hattında kilit isim haline geldi. Geçen sezonun başlarında Gençlerbirliği’nden Beşiktaş’a transfer olan Sırp futbolcu sol bekten stopere geçince performansıyla göz doldurdu. Transferi tamamlandıktan sonra geçen sezon başında sol bekte iyi dönem geçiremeyen, beklentileri veremeyen ve büyük eleştiriler alan Tosic, bu sezon başında stopere geçince kendini buldu. İhtiyaçtan dolayı yerinin değişmesiyle şansı dönen 31 yaşındaki Sırp futbolcu uyum sorunu yaşamadan Beşiktaş Teknik direktörü Şenol Güneş’in savunmada önemli kozu haline geldi.

Geçen sezon sadece 14 maçta ilk 11’de oynayan Sırp futbolcu, oynadığı maçlarda fazla beğenilmemişken, bu sezon stoper olarak oynadığı maçlarda büyük beğeni toplayarak Beşiktaş’ın oynadığı toplam 9 resmi maçın tamamında ilk 11’de oynadı. Sırp futbolcu böylelikle siyah beyazlı yönetimin stoper konusunda elini rahatlattı. Beşiktaş’ın stoper sorununu da böylelikle bir nebzede olsun atlatan yönetim ise futbolcunun performansından oldukça memnun. Bu performansıyla çıktığı Şampiyonlar Ligi maçlarında da Avrupa basınında adından söz ettiren Beşiktaşlı Sırp futbolcu Tosic ilk haftaki Şampiyonlar Ligi Benfica maçında girdiği 15 ikili mücadelenin 13’ünü kazanarak ilk haftanın en iyileri arasına girdi. ”Whoscored” in Şampiyonlar Ligi’nin ilk hafta bireysel maç performans sonuçlarına göre oluşturduğu ilk 11’de yer alan Dusko Tosic’ in bu performansının kaynağı ise hayatında yer alan 5 şeyde gizli.

 5 GİZLİ KAYNAK

    Geçen sezon sonu takımdaki yapılanma ile adı gidecekler listesine giren Tosic bu sezon ise oldukça formda. Bu formunun kaynağı ise 5 tane sırda gizli.

İlk olarak Özel Hayat. Özel hayatıyla gündeme gelmekten hoşlanmayan Tosic, balkanların en ünlü sanatçısı olan eşi Jelena Korleusa ve 2 kız çocuğuyla mutlu bir hayata sahip. Hatta takım içinde bu olay imrenilerek anılıyor. Son dönemlerde sosyal medya da ve haberlerde yer alan, Ozan Tufan ile başlayan sorun onların hayatına hiçbir engel teşkil etmedi. Bu haber Ozan Tufan’ın sosyal medyadan Jelene Korleusa’nın fotoğraflarını beğenmesiyle ortaya çıkmıştı.

İkinci olarak Çalışma Ahlakı. Çalışma programlarına ve antrenmanlarına zamanında ve herkesten önce başlıyor. Aynı zamanda kendine ait kondisyon programı da mevcut.

 Üçüncü olarak Taktik Bilgisi. Tosic 31 yaşına kadar futbol kariyerinde Sırbistan, Fransa, Almanya, İngiltere ve İspanya gibi ülkelerde futbol oynamış ve bu tecrübesini de Beşiktaş’ta uyguluyor.

 Dördüncü olarak Markaj. Tecrübeli futbolcu bir kalkan gibi savunma hattında yer alıyor. Zihinsel ve bedensel olarak kendini formda tutmaya çalışıyor.

Beşinci ve son olarak ise Hücum Yönü. Defansif anlamda iyi olmasının yanında bire bir pozisyonlarda top çalma ve ani kontrataklar ile topu ileri sürükleyebiliyor.

Bu çalışma ile Tosic Beşiktaş’ın savunmadaki vazgeçilmezlerinden biri halinde.

  

 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.