Son Dakika Haber

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki Muhtemel Rakipleri

Şampiyonlar Ligi 5’inci maçını Vodafone Park’ta Porto ile oynayan Beşiktaş, bu maçtan 1-1 beraberlikle ayrıldı. Bu sonuçla birlikte grubunu birincilikle tamamlayan Beşiktaş Türk futbol tarihinde bunu yapabilen ilk takım olma unvanını elde etti. Grup maçlarının tamamlanmasına henüz 1 maç varken adını bir üst tura yazdırmayı başaran siyah beyazlı ekibin 5 muhtemel rakibi de belli oldu. Bu akşam oynanacak olan E ve F grubu maçlarından sonra Beşiktaş’ın muhtemel 2 rakibi daha belli olacak. İşte Beşiktaş’ın netleşen muhtemel rakipleri:

1. Basel

A grubunda bulunan İsviçre ekibi Basel 12 puanla Mancehster United’ın gerisinde kalarak grubu 2’inci olarak tamamladı. Basel bu sonuçla Beşiktaş’ın muhtemel rakipleri arasında yerini aldı.

2. Bayern Munih

B grubunda mücadele eden Bayern Münih son maçta liderlik mücadelesi devam eden Bayern Münih ve PSG ile karşı karşıya geldi. Mücadeleyi panzerler kazanırken, ikili averajla liderliği PSG kaptı. Grubu 2’incilikle tamamlayan Almanya’nın güçlü takımlarından Bayern Münih Beşiktaş’ın muhtemel rakipleri arasında yer alıyor.

3. Chelsea

C grubunda mücadele eden Chelsea son maçta Atletico Madrid ile karşı karşıya geldi. 1-1 berabere biten maç sonrası Roma’nın Karabağ’ı yenmesiyle liderlik İtalyan ekibinde kaldı. İngiliz ekibi olan Chelsea grubu 11 puanla ikinci olarak tamamladı. Bu sonuçla Chelsea’de Beşiktaş’ın muhtemel rakipleri arasında yer alıyor.

4. Juventus

D grubunda mücadele eden İtalya’nın dev kulübü Juventus 11 puanla Barcelona’nın gerisinde kaldı. Grubunu 2’incilikle tamamlayan Juventus’ta Beşiktaş’ın muhtemel rakipleri arasında yer alıyor.

5. Real Madrid

H grubunda mücadele eden Real Madrid ikinciliği garantiledi. Son maçta Tottenham yenilip Real Madrid kazansa bile ikili averaj dolayısıyla İngiliz ekibin gerisinde kalıyor. Bu sonuçla da Beşiktaş’ın muhtemel rakiplerinden birisi olarak ortaya çıkıyor.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.