Son Dakika Haber

Beşiktaş Otobüsüne Taşla Saldırıldı

Kardemir Karabükspor ile deplasmanda gerçekleşen maç sonrasında yola çıkan Beşiktaş kötü olayla karşı karşıya geldi. Şehir merkezi çıkışına geldikleri zaman taşlı saldırı gerçekleşti. Otobüste bir hayli maddi zarar meydana gelirken, kafile bu durumdan zararsız kurtuldu.

2-1 kayıp edilen maçın sonunda bir de otobüse yapılan taşlı saldırı kafilenin büyük bir şok yaşamasına neden oldu. Arabada oldukça meydana gelen hasarlardan oyuncular her ne kadar hasarsız kurtulmuş olsa bile otobüs temizlenmeden yola devam edilemedi. Taşların denk gelmesinden dolayı camları kırılan otobüsün camları temizlendi ve yeni camlar takıldı. Sorunlar halledildikten sonra kafilenin yolculuğunun devam ettiği bildirildi.

Olayın Ayrıntıları

Spor Toto Lig'in yirminci  haftasında yapılan Kardemir Karabükspor ve Beşiktaş karşılaşması büyük hüsranla sonuçlandı. Beşiktaş takımını evinde ağırlayan Karabükspor maçı 2-1 durumu getirerek zaferi elde ettiler. Büyük bir kayıp yaşayan ve lig içinde bir puan kayıp eden Beşiktaş yola çıktıkları anda kötü olayla karşılaştılar. Şehrin çıkışına geldikleri an gerçekleşen bu olay sonucunda kırılan camlar aracın bir süre duraksamasına neden oldu. Karabükspor taraftarları tarafından gerçekleştirilen bu olay sonucunda oyuncu ekibine bir şey olmasa bile araçta küçük çaplı sorunlar oluştu.

Yol ortasında kalmak zorunda kalan otobüste, Beşiktaş takımının teknik direktörü olarak yer alan Şenol Güneş'in de bir hayli sinirlenmesine neden oldu.

Olayın sonucunda yaralanan ya da en ufak hasar alan kimse olmadı. Fakat araçta meydana gelen hasarlar ve yoldayken yaşanılan bu talihsiz durum için olay yerine birçok emniyet görevlisi geldi. Bu durumdan dolayı oldukça üzgün olan emniyet görevlileri bu olayın yaşanmasına neden olan kişileri yakalamak için harekete koyuldu. Kısa süre içinde yakalamak için harekette olan emniyet görevlileri duraksamadan bu olayın yaşanmasına neden olan kişileri bulmak ve sorunu çözmek için aramalara devam ediyor. Arabada meydana gelen sorunlar ortadan kaldırılması sağlandıktan ve temizlenmesi de bittikten sonra siyah beyazlı takım yola çıktı. Karabük içinde her anlamda kötü gün geçiren siyah beyazlı takım için üzücü bir gün oldu.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.