Son Dakika Haber

Beşiktaş Maçını Katleden İskoç Hakeme Bir Tepki de Gerrard'dan

Çaldığı hatalı düdüklerle Beşiktaş – Dinamo Kiev maçını adeta katleten İskoç hakem Craig Thomson'a tepkiler büyüyor. Penaltı olmayan bir pozisyonda düdük çalan ve Beşiktaşlı Beck'i hak etmediği halde kırmızı kartla oyun dışına gönderen, Kiev'in bariz ofsat olan gölünü de geçerli sayan hakeme Thomson'a kısa bir süre önce emekli olan ünlü İngiliz futbolcu Steven Gerrard da tepki gösterdi. Beşiktaş'ın demoralize olup Şampiyonlar Ligi'ne veda ettiği maçı yorumlayan Gerrard, hakemin özellikle haksız bir şekilde penaltı düdüğünü çaldığını söyledi.

Jübilesini yapıp aktif futbolu hayatını bıraktıktan sonra Rio Ferdinand ile bir televizyon kanalında yorumculuk yapmaya başlayan İngiltere milli takımının ve Liverpool'un efsane futbolcusu Gerrard, Beşiktaş'ın Alman futbolcu Beck'in kırmızı kart gördüğü pozisyonda İskoç hakem Craig Thomson'ın yanlış karar verdiğini dile getirdi. Faul kararının siyah-beyazlı takım lehine olması gerektiğini ifade eden Steven Gerrard, Beşiktaş için haksız bir karar verildiğini kaydetti. Karar farklı olsaydı maçın da farklı bir tabloyla sona ereceğini vurgulayan yıldız futbolcu, Dinamo Kiev gibi bir takıma karşı 10 kişi oynayıp 1-0 geride olmanın soru işaretlerine yol açtığını bildirdi.

İskoç Gazeteleri Bile Şaştı Kaldı

44 yaşındaki İskoç hakemin verdiği kararlar, kendi ülkesinde bile şaşkınlığı yol açtı. İskoçya'da yayın yapın Scotsman isimli gazetede , Thomson'ın penaltı ve kırmızı kart kararının bariz şekilde hatalı olduğu yazıldı. Dinamo Kievli Gonzalez'in müdahalede bulunduğu Beck'in dengesini kaybederek düştüğü, Beck'in düşmesiyle Gonzalez de kendini yerde bulunmasıyla hakemin Beşiktaşlı oyuncuya kırmızı kart gösterdiği ve penaltı kararı verdiği belirtildi. Gazetenin haberinde Craig Thomson'ın bu kararının tüm izleyenleri şaşırttığı vurgulanarak, hakemin verdiği bu garip kararlarla Türkiye'de bir numaralı halk düşmanı haline geldiği değerlendirmesi yapıldı. Bir diğer İskoç gazetesi Daily Record ise maçla ilgili haberinde eski İtalyan hakem Graziano Cesari'nin meslektaşı Thomson ile ilgili daha önce yaptığı bir yorum hatırlatıldı. Cesari, Craig Thomson'un her zaman felaket bir hakem olduğunu söylemişti.

Bıçaklanan Beşiktaşlı Taraftar, Yoğun Bakıma

Öte yandan Beşiktaş taraftarları, maçı izlemek üzere gittikleri Ukrayna'nın başkenti Kiev'de Dinamo Kievli bir grup taraftarın saldırısına uğramıştı. Olayda ağır şekilde yaralanan Beşiktaşlı bir taraftarın yoğun bakımda tedevisi sürüyor. Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçiliği, maç öncesinde ve maç gününde taraftarlar arasında çıkan kavgalarda Beşiktaş taraftarı arasında yaralananların olduğunu açıkladı. Beşiktaşlı 10 taraftarın yaralandığı kavgalarda, bıçak darbesi alan bir kişi hariç diğerlerin taburcu oldu. Ağır yaralanan taraftarın ise Kiev’de 17 numaralı hastanede ameliyat edildiği, daha sonra da yoğun bakım servisinde tedavi altına alındığı açıklandı. Durumu iyiye giden taraftarın yoğun bakımdan çıktıktan sonra Türkiye'ye getirileceği belirtildi.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.