Son Dakika Haber

‘Beşiktaş Maçında Yokuz’ Diyen Taraftara Fenerbahçe’den Açıklama Geldi!

Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından, bir takım taraftar gruplarının Beşiktaş maçından önce deplasman biletlerinin dağıtılmasının adil olmadığı şeklinde tepki göstermesi üzerine bir açıklama yapıldı.

Fenerbahçe, Süper Lig 23. Hafta müsabakaları kapsamında karşılaşacakları Beşiktaş maçının biletlerine dair bir açıklama gerçekleştirdi.

Sarı Kanaryanın bazı tribün grupları, deplasman biletleriyle ilgili taleplerinin karşılanmaması konusunda yönetime tepki göstermişti ve Beşiktaş maçına gelmeyeceklerini açıklamıştı.

İnönü’de yokuz, açıklamasıyla paylaştıkları bilgilendirme mesajında Fenerbahçe yönetiminin kendilerine komik sayıda bilet gönderdiğini ve bazı arkadaşlarının dışarıda kalacağını gerekçe gösteren taraftar grupları maça gitmeyeceklerini beyan etmişti.

Fenerbahçe cephesinden yapılan açıklamada, ‘Kulübümüze iletilmiş olan taleplerin neredeyse yüzde 70’ine olumlu yanıt verebilmemiz matematiksel olarak mümkün olamamıştır’ ifadeleri kullanıldı.

İşte Fenerbahçe yönetiminin açıklaması;

‘Fenerbahçemizin, 25 Şubat Pazartesi günü Beşiktaş ile deplasmanda oynayacağı maç için kulübümüze başvurarak bilet talep eden tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz.

Bu paralelde, taraftarlarımızdan gelen bilet talebi yaklaşık olarak 7 bin düzeyindedir. Kulübümüzün Vodafone Park’ta sahip olduğu bilet sayısı ise sadece 2 bin 024 adettir. Bu bilgiyi sizinle paylaşmak isteriz.

Deplasman şartları sebebiyle sahip olduğumuz bilet sayısı göz önünde bulundurulduğunda, kulübümüze iletişmiş olan bilet taleplerinin yüzde 70’i düzeyinde bir sayıya olumlu cevap verebilmemiz maalesef matematiksel açından mümkün olamadı.

Dün akşamdan itibaren bilet taleplerine dair serzenişlerini dile getiren tüm taraftarlarımıza bu hususları önemle hatırlatmak isteriz. Kayıtsız şartsız Fenerbahçemizin yanında olmayı seçen tüm taraftarlarımıza canı gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz.’

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.