Son Dakika Haber

BEŞİKTAŞ BENFİCA’YI AĞIRLIYOR

Beşiktaş, çarşamba günü Şampiyonlar Lig’inde Benfica’yı konuk edecek. Çarşamba günü oynanacak kritik maç öncesinde siyah beyazlı takım Beşiktaş, rakibi Benfica’dan  puan ya da puanlar alıp B Grubu’nda  oynanacak son maçlar öncesi avantajlı duruma geçmenin peşinde. UEFA  Şampiyonlar Lig’i B grubu 5. hafta maçında siyah - beyazlı takım, Benfica’yı ağırlayacak. Vodafone Arena’da oynanacak olan mutbol müsabakası çarşamba günü saat 20.45’ te başlayacak.
BEŞİKTAŞ  KADROSUNDA BÜYÜK BİR DEĞİŞİKLİK BEKLENMİYOR
Adana deplasmanında Rhodolfo, Tosic ve Adriano’yu götürmyerek riske atmayan Teknik Direktör Şenol Güneş, Benfica maçında bu üç oyundan da yararlanabileceğini düşünüyor. Stoperde Marcelo – Tosic ikilisinin oynaması görülürken,  ekstra olarak ikinci bir tercih deneyimli çalıştırıcının stoperde Tosic’in yerine  Rhodolfo’yu da oynatabileceğini tahmin edilen ihtimaller arasında yer alıyor. Eğer Rhodolfo stoperde Marcelo’ya eşlik ederse sol bekte Tosic ve sol önde ise Adriano’nun oynaması muhtemel gözüküyor. Sağ bekte ise, Beck’in yeri garantigaranti gibi görünüyor. Adanaspor maçında ilerde Aboubakar ve Cenk ikilisini deneyen  Şenol Güneş’in sol önde Adriano tercihi Cenk’in klübeye çekilmesine sebep olabileceğidüşünülüyor. Sağ önde Quaresma ortada Atiba – Tolgay – Oğuzhan ise orta saha kurgusunu oluşturacak. İleri de ise gol ayağını Aboubakar’ın çekmesi beklentiler arasında yer alıyor.
 BEŞİKTAŞ PUAN  KAYBI   BEKLEMİYOR
B Grubu’nda Napoli ve Benfica 7’şer puanla zirveyi paylaşırken, siyah – beyalı takım Beşiktaş 6, Ukrayna ekibi Dinamo Kiev ise 1 puanla son sırada yer alıyor. B Grubu’nda Çarşamba günü oynanacak maçlarda Napoli Diamo Keiev’i; Beşiktaş ise Benfica’yı konuk olarak ağırlayacak. İtalyan temsilcisinin Kiev ekibini mağlup etmesi olağan olarak değerlendirilen matematiksel hesaplarda, siyah – beyazlıların Vodafone Arena’da en kötü ihtimalle en kötü ihtimalle 1 puan ile ayrılması bir üst turu kolaylatıracak gibi görünüyor. Zira gurubun son maçında iddiası kalmayan Dinamo Kiev’e konuk konuk olacak Beşiktaş’ın bu maçta puanla ya da puanlarla maçı sonuçlandırması kuvvetli ihtimal olarak görünüyor. Benfica ile Napoli arasında Portekiz’de oynanacak maç ise B Grubu’nun seyrini değişterecek kuvvetli ve iddialı bir mücadale olarak değendiriliyor.

 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.