Son Dakika Haber

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Transferlere İlişkin Açıklamada Bulundu

Geçtiğimiz sezon büyük beklentilerle lige başlayan ve Şampiyonlar Ligi’nde önemli başarılara imza atan Beşiktaş, ligde istediği sonuçları elde edemedi. Yeni sezonda başarılı bir kadro kurarak lig hedeflerini gerçekleştirmeyi hedefleyen Kara Kartal’ın yöneticisi Fikret Orman transferlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Söze Vida transferiyle giren Orman, “Vida ile ilgili olarak 30, 40, 50 milyon gibi rakamlar telaffuz ediliyor. Beşiktaş’a Vida’yla ilgili sözel bir istek geldi. Ancak onun dışında gelen bir şey yok. Şu parayı verirlerse göndeririz gibi bir amacımız da yok” ifadelerini kullandı.

Mitrovic’in takıma fayda sağlamadığını ifade eden Orman, “Sezon başından itibaren Beşiktaş’ın onu, bunu sattığıyla ilgili algı operasyonu yapılıyor. Tosic, 32 yaşında bir oyuncu ve kendisi gitmek istedi. Mitrovic’e gelince, Beşiktaş’a bir faydası olmadı. Oldukça iyi bir oyuncu ama bize katkı sağlamadı. Fabri’nin ise sözleşmesinin bitmesine 1 sene kalmıştı” dedi.

Pepe’nin Beşiktaş’ta olmasından mutlu olduklarını ifade eden Beşiktaş Başkanı, “Pepe’nin takımızıla 1 yıl daha mukavelesi bulunuyor. Beşiktaş’ta oynamasından son derece mutlu olduğumuz, marka değerimize katkı yapan bir oyuncu. Pepe’yi de biz 1 sene sonra göndeririz diye almadık. Bir takım çıkar, talep eder, Pepe’de gitmek ister… Bu durumlar tüm oyuncularımız için geçerli” ifadelerini kullandı.

Ofansif orta saha beklentilerinin olduğunu dile getiren Orman, buna yoğunlaştıklarını bildirdi. Sonrasında gidenlere bakarak yollarına devam edeceklerine değinen Orman, “Kimse gitmezse, bu ödemeleri nasıl yaparız? Gidecek oyunculara göre durumumuzu belirlemeliyiz. Hayali durumlara giremeyiz” dedi.

Beşiktaş’a kanat oyuncusu bakmanın anlamsız olduğunu ifade eden Fikret Orman, 6-8 numarada ve ön liberoda oyuncularının olduğunu bildirdi. “Bu mevkiler için oyuncu konuşmamıza gerek yok”, sözlerini kullandı.

Mustafa Karadağ (mustafa@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.