Son Dakika Haber

Benfica’nın Beşiktaş’a Kiraladığı Talisca Sözleşme Yeniledi

2016 yılında Benfica’dan Beşiktaş’a 2 yıllığına kiralık olarak gelen Anderson Talisca, kara kartalla olan sözleşmesini 1 yıl daha uzattı.

Portekiz’in A Bola gazetesinde yer alan iddia akşam saatlerinde yayınlandı. Habere göre Benfica kulübü tarafından Talisca’nın sözleşmesi 1 yıl daha uzatıldı ve Brezilyalı oyuncunun 2020 yılına kadar Beşiktaş’ta forma giyeceği iddia edildi. Portekiz gazetesi yayınladığı bilginin Benfica kulübü tarafından doğrulandığını ve resmi bir açıklama sonrasında haberi yaptıklarını söyledi. Bilindiği üzere Portekiz basını tarafından 1.5 ay kadar önce Talisca’nın sözleşmesinin 2021 yılına kadar uzatıldığı iddia edilmiş, ancak bu haber bizzat Talisca tarafından yalanlanmıştı.

Beşiktaş kulübü Talisca için Benfica’ya 2 sezonluk kiralama bedeli olarak 5 milyon Euro ödedi. Brezilyalı yıldızın bonservis bedeli ise 25 milyon Euro olarak belirlendi. Beşiktaş Talisca için Benfica’yla 10-12 milyon Euro’luk bir bedelle anlaşmak istese de siyah beyazlıların teklifleri Portekiz ekibi tarafından reddedildi. Son günlerde Monaco takımının da Talisca transferi için Benfica’nın kapısını çaldığı ve sezon sonunda Talisca için Portekiz ekibinden söz aldığı Fransız basınında açıklanmıştı.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.