Son Dakika Haber

Aziz Yıldırım Canlı Yayında Ateş Püskürdü!

Medipol Başakşehir Futbol Kulübü ve Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ , Ntv Spor’da katıldığı programda canlı yayına telefonla bağlanan Aziz Yıldırım zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Özellikle yayıncı kuruluşla imzalanan anlaşmayla ilgili kur düzenlemesi nedeniyle gerilimli anlar yaşanırken Aziz Yıldırım ihaleye fesat karıştığı takdirde mahkemeye vereceğini açıkladı.

Kur değişikliği nedeniyle yayıncı kuruluşun anlaşmanın imzalandığı ilk gün baz alınması talebinde bulunan TFF ve Kulüpler Birliği Vakfı’na konuyla ilişkin açıklamalarda bulunan Aziz Yıldırım, şartnamenin koşullara uyulması gerektiğini sözlerinde belirtti.

17 kulübün bu kur düzenlemsine onay verip Fenerbahçe’nin imzalamadığı yayıncı kuruluş ihalesindeki anlaşmanın 1 Haziran’dan itibaren geçerli olması gerektiğini savunan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe ve diğer 17 takımın haklarını savunmasını gerektiğini belirterek bu kur düzenlemesine karşı olduklarını belirtti.

1 Haziran’daki döviz kurunun geçerli olması gerektiğini savunan Aziz Yıldırım, bu anlaşmanın neden halihazırda anlaşması bulunan yayıncı kuruluştan tekrar bir anlaşma yapıldığını bunun mümkün olmayacağını belirterek, ihalede de fesat karıştırılmasının karşısında olduğunu belirtti.

Anlaşmanın koşullara uygun olduğunu belirten Göksel Gümüşdağ’a “Neden peki kulüplerden imza atmasını bekliyorsunuz” diyen Aziz Yıldırım, kurun 1 Haziran’daki günün kurundan hesaplanmasını gerektiğini yayıncı kuruluşun 10 bin doları neden aradığını merak ettiğini söyledi.

İşte canlı yayında yaşanan Göksel Gümüşdağ ve Aziz Yıldırım’ın konuşmalarından satır başları;

Aziz Yıldırım: Göksel bey beni dinle. İhale 1 Haziran’dan itibaren geçerli olacaktır. Kur o günden itibaren geçerlidir. Hiçbir güç beni, canım kadar sevdiğim Fenerbahçe’nin haklarını savunmaktan alıkoyamaz. Koskoca Digiturk, 25 milyon TL’yi mi ödemek istemiyor! Bu mu yani!

Göksel Gümüşdağ: İhale günü kur neyse başlangıç günü de kur öyle olur. Bu geçmişte böyle yapıldı

Aziz Yıldırım: Bak Göksel bey, eski ihale devam ediyor. Bu anlaşma 1 Haziran’da gerçekleşecek. Bugünden kuru nasıl sabitlersin! Kur bugünden bağlanır mı ya!

Göksel Gümüşdağ: 3 TL’ye düşse ne olacaktı?

Aziz Yıldırım: Türkiye’de kur böyle artarken, böyle iş olmaz ya! Ezbere konuşuyorsunuz ya!

Göksel Gümüşdağ: Aziz Bey ezbere konuşmuyoruz. Komisyon alarak bu kararı aldık

Aziz Yıldırım: Komisyonda ne biz vardık, ne GS, ne BJK. İhaleye fesat karıştırma varsa biz gereğini yaparız!

Göksel Gümüşdağ: TFF bunu imzaladı

Aziz Yıldırım: Hiç bir güç beni alıkoyamaz.

Göksel Gümüşdağ: İhale tamamen şeffattır. Siz şartnameyi tam bilmiyorsunuz…

Aziz Yıldırım: Ben bu işleri iyi biliyorum. Göksel Bey sen benim yardımcımdın, bunu bil.. Öyle yok…Göksel Bey, ihaleye fesat karıştırırsan, mahkemeye götürürüm, bunu bil!

Göksel Gümüşdağ: Yayıncı kuruluşa 10 kuruşluk bir jest yapıyoruz. Ülkenin bu şartlarında başka bir yayıncı kuruluş yok bu parayı verecek!

Aziz Yıldırım: Yayıncı kuruluş bana geldi. Siz 600-700 derken, ben ihalenin 500’e bile normal olduğunu söyledim…Benim karşı çıktığım şu. İhale 1 Haziran’dan itibaren geçerlidir. O zamanki kur olmalıdır!

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.