Son Dakika Haber

Aykut Kocaman’ın Yeni Takımı Belli Oldu!

Fenerbahçe’den ayrılmasının ardından herhangi bir takımla anlaşma sağlamayan Aykut Kocaman’ın yeni takımı belli oldu.

Kocaman, Atiker Konyaspor’la 2.5 yıllığına anlaştı. Kısa bir süre önce Rıza Çalımbay’la yollarını ayıran Atiker Konyaspor, Aykut Kocaman’da karar kıldı.

TRT Spor’a konuşan Atiker Konyaspor Futbol Şube Sorumlusu Selçuk Aksoy, teknik direktör koltuğuna Aykut Kocaman’ı getirdiklerini bildirdi.

Selçuk Aksoy’un TRT Spor’da konuya ilişkin yapmış olduğu açıklama şu şekilde:

‘Aykut Kocaman ile prensipte uzlaştık. Bu akşam veya yarın itibariyle resmi açıklama yaparak duyuracağız.’

Aykut Kocaman, Konyaspor’da Tarih Yazmıştı

Yeşil beyazlı takımı ilk defa 2005-2006 sezonunda çalıştıran Aykut Kocaman, ikinci kez takımın başına 2014-2015 yıllarında geçti. Kocaman’ın teknik yönetiminde o yıl Atiker Konyaspor sezonu 8. Sorada bitirmeyi başardı. 2015-2016 sezonunda ise Konyaspor ligi 3. Olarak tamamladı. Konyaspor bu başarısıyla tarihinde ilk defa UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele etme şansı yakaladı.

Kocaman’ın Konyaspor’daki başarıları bununla da sınırlı değil. 2016-2017 sezonunda Kocaman yine tarihinde ilk defa Konyaspor’un Türkiye Kupası’nı müzesine götürmesini sağladı. Sezon sonunda Aykut Kocaman Fenerbahçe ile anlaştı ve Konyaspor taraftarlarının omuzlarında uğurlandı.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.