Son Dakika Haber

Aykut Kocaman Konyaspor'dan Ayrılmak Zorunda

Adını sık sık Fenerbahçe ile duyduğumuz Aykut Kocaman hakkında, yeni bir iddia daha gündeme geldi. İddialara göre, Aykut Kocaman en kısa zamanda Konyaspor teknik direktörlük görevinden ayrılacak. Peki neden?

Konyaspor Finale Yükselirse Görev Bitecek

Konyaspor ve Fenerbahçe, bildiğimiz gibi Ziraat Türkiye Kupası’nda iddialarını sürdürüyor. Eğer iki takım da, finale kadar gelip birbirleriyle eşleşirse, Aykut Kocaman Konyaspor görevinden ayrılacak. Fenerbahçe ile adının sık sık anılması nedeniyle, Konyaspor ve Fenerbahçe karşılaşması olursa dedikodular ortaya çıkabilir. Bu nedenle Aykut Kocaman, türlü dedikodularla karşılaşmamak için böyle bir durum olursa, daha fazla beklemeyecek ve takımdan ayrılacak.

Sonuç Kritik Olabilir

Fenerbahçe ve Konyaspor eşleşmesi olursa, sonuç oldukça kritik olabilir. Sonuç ne olursa olsun gözler, büyük ihtimalle Aykut Kocaman’a çevrilecek. Bu baskı altında kalmak istemeyen Kocaman ise, böyle bir eşleşme olursa, takımdan ayrılmak zorunda kalacak. İlk olarak bu durumu Fenerbahçe düşünmüştü ve daha sonra Aykut Kocaman’ın görüşüne sunulmuştu. İddialara göre Aykut Kocaman da bu karara olumlu bakıyor.

Fenerbahçe İçin

Aykut Kocaman bildiğimiz gibi Fenerbahçe teknik direktörlüğü yapmıştı. Güzel başarılar elde eden başarılı teknik adam, kısa süre sonra da Fenerbahçe ile yollarını ayırmıştı. Dick Advocaat dönemine giren Fenerbahçe ise, bu sene çok fazla başarı elde edemedi. Bu nedenle de Aykut Kocaman ile tekrardan görüşmeler başladı. Birçok iddiaya göre Kocaman ile anlaşma sağlandı ve Kocaman, takıma gelmeden önce birkaç transferin de bitmesini istedi. Fenerbahçe ile anlaşmasına kesin gözüyle bakılırken Konyaspor karşılaşması da bir hayli akılları karıştırdı.

Konyaspor Fenerbahçe karşılaşması oynanırsa ve sonuç tuhaf olursa, gözler başarılı teknik adama yönelecek. Bu riski almak istemeyen teknik adam ise, böyle bir eşleşme olursa takımdan ayrılacak ve hiçbir şekilde üzerine yük almayacak. Fenerbahçe ve Aykut Kocaman aynı fikirde ilerlemeye devam ediyor. Önümüzdeki günlerde, bu durumun netlik kazanacağını da biliyoruz.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.