Son Dakika Haber

Atiba Çok Riskli Bir Karar Verecek

Fenerbahçe ile önemli bir karşılaşmaya çıkacak olan Beşiktaş’ta hareketli dakikalar yaşandı. Beşiktaş – Başakşehir mücadelesinde ağır bir darbeyle sakatlık geçiren Atiba, son zamanlarda antrenmanlara katılamadı. Atiba, belirtilenlere göre büyük bir çatışma yaşıyor.

Başakşehir maçında adelesinde problem meydana gelen Atiba, aynı zamanda ayağına da çok fazla darbe almıştı. Bu süreçte Beşiktaş, Fenerbahçe maçının hazırlıklarını sürdürürken, Atiba’yı antrenmanlarda göremedi. Son yapılan antrenmanın, son bölümünde antrenmana katılan Atiba, Şenol Güneş’in yüzünü güldürmüştü. Peki Atiba’nın son durumu ne?

Atiba Çatışma İçerisinde

Atiba, Fenerbahçe maçı için içsel bir çatışma yaşıyor. Tedavi sürecinde ilaçlardan ve iğnelerden olabildiğinde uzak durmaya çalışan Atiba, maça çıkıp çıkmamakta kararsız. Atiba, maça çıkarsa ilaçlar desteğiyle sahada olacak. Bu durum da sakatlık konusunda büyük risk taşıyor. Bu nedenle Atiba, içsel olarak büyük bir çatışma içerisinde. Şenol Güneş ise kafası karışık vaziyette yeni kadro planlaması üretmeye çalışıyor.

Sakatlığın Boyutu Artabilir

Atiba, ilaç desteğiyle sahaya çıkarsa ve en ufak bir darbe alırsa sakatlığı daha da büyüyebilir. Bu yüzden ilaçlı şekilde sahaya çıkması çok tehlikeli. Kulüp doktorları da bu durumun altını çizerek gereken tedaviye devam ediyor. Atiba ise, kararını kendisi verecek. Yani isterse Fenerbahçe maçına ilaçlı şekilde çıkabilecek. Karşılaşma önemli olduğu için, Atiba bu çatışmayı yaşıyor. Tercihini olumsuz yönde de kullanırsa, riski azaltmış olacak ama takımını da önemli bir mücadelede yalnız bırakacak.

Maç Saatine Yakın Zamanda Karar Verilecek

Atiba hakkında kulüp doktorları henüz net bir açıklama yapmadı. Atiba’nın durumu derbi öncesinde belli olacak. Maça birkaç saat kala hem kulüp doktorları açıklamasını yapmış olacak, hem de Atiba riskli bir kararı düşünmüş olacak. Öbür yandan da Şenol Güneş, işi şansa bırakmamak adına Atiba’nın yerine başka oyuncuların planını yapıyor. Atiba maçta görev almazsa, Şenol Güneş çok fazla kadroya çıkmamış bir oyuncuyu deneyecek. Kadro, önümüzdeki gün içerisinde mutlaka şekillenecektir.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.