Son Dakika Haber

Arda Turan Fatih Terim’in Sözlerine Cevap Verdi

Geçtiğimiz günlerde milli takımda büyük bir kriz yaşanmıştı. Yaşanan bu krizde Arda Turan gazeteci Bilal Meşe’ye saldırmış ve ağıza alınmayacak sözler sarf etmişti. Bu olayın ardından Terim ve ekibi Arda’yı takım kampından göndermişti. Bu kararın ardından kamp dönüşü açıklama yapan Arda milli takım kariyerini bitirdiğini açıklayarak krizin boyutunun çok büyük olduğunu açıklamıştı. Kosova maçı öncesinde yaşanan bu olayı Kosova maçının ardından düzenlenen basın toplantısında Fatih Terim’e soruldu. Basın mensuplarına cevap veren İmparator yaptığı açıklamada bu forma öneminden bahsederken kimsenin bu formayı pazarlık aracı olarak kullanamayacağını söyleyerek Euro 2016’dan sonra yaşanan prim krizi ile ilgili olduğu ortaya çıktı. Terim’in bu sözlerinden sonra gözler Arda Turan’a dönmüştü.

İşte Arda’nın Konuşmalarından Satırbaşları

Arda Turan konuşmasında Terim’in söylediklerini değerlendirdi. “Ben her şeyi hocamın yüzüne söylemiştim. Ama o benim arkamdan konuştu. Bilal Meşe’yi o olaydan sonra orada ilk defa görmüştüm. ” dedi.  Sözlerinin devamında ise “Hocam olur kendisi ben de çok emeği var. Bana bu metinleri oku hallederiz” şeklinde konuştu. Kendisinin ise takıma zarar verdiğini ve bırakmasının daha iyi olacağını söyledi. Futbol kariyerimde benim için en önemli şey olan milli takımı 30 yaşımda bıraktım ama bir kişi bile saygı duymadı şeklinde konuştu.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.