Son Dakika Haber

Alışmak zorundayız

Geçen sezonun şampiyonu olan Beşiktaş, önümüzdeki sezon için yaptığı olumlu ve başarılı transferler ile kasasını doldururken, yeni takıma eklediği oyuncuları için bir imza töreni düzenleyerek basına ve taraftarlarına tanıttı.  Caner Erkin, Gökhan İnler, Aboubakar, Fabricio, Talisca, Atınç Nukan, Utku Yuvakuran ve Oğuzhan Aydoğan; kameraların karşısına geçerek spor basınına Vodafone Arena’da ilk konuşmalarını yaptılar.

Beşiktaş başkanı Fikret Orman, takıma yeni katılan isimler ile tanışmak için oradaydı ve ilk olarak Abubakar ile başlayıp, takıma gelmesinden mutlu olduğunu bu sene kiralık olarak bulunmasına karşın önümüzdeki sezonda daha farklı bir anlaşma yapabilecekleri dile getirdi. Beşiktaş’ın yeni file bekçisi olmaya aday Utku Yuvakuran için Başkan Orman, ‘’henüz çok genç bir oyuncumuz ama inanarak yaptığımız transferlerden biri ve kalemizi ona emanet etmek için eğiteceğiz’’ dedi. Oğuzhan Aydoğan için konuşan başkan, büyük umutlarımın sahibi olan bir oyuncu, inşallah güzel bir oyun performansı ile kendine ve takımına yakışan bir oyun ortaya koyar dedi. Gerçek ve büyük bir Beşiktaşlı olarak gördüğü Gökhan İner için Orman, ‘’ Leicester takıma gitmeden önce konuşmuştuk ama kısmet bugüneymiş’’ dedi. Diğer takım oyuncuları ile de konuşan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, iyi beklentilerinin olduğunu ve bunun için bu takımda olduklarını söyleyerek hem moral verdi hem de sorumluluklarının altını çizerek herkesten beklentisi olduğunu net bir dille anlattı.

Caner Erkin Gerginliğine Açıklama

Geçtiğimiz dönem Fenerbahçe takımında forma giyen Caner Erkin, her iki takım yönetimi arasında gerginliğe sebep olduğuna dair çıkan dedikodular üzerine soru soran bir basın mensubuna yanıt veren Fikret Orman, bizler milli takımımızda oynayan her iki beki de bünyemize ekledik. Transfer dinamiklerimizde 2 önemli kriter bulunmaktadır bunlar oyuncunun takıma katacağı değer ve kendisinin karakteridir dedi. Açıklamasına devam eden Başkan Orman, daha önce ben Galatasaray’da oynadım, Fenerbahçe de görev aldım sonra buraya geldim. Türkiye’de futbolseverlerin artık bu gibi durumlara alışkın olması gerekir ve boş dedikodular ile takımın ve oyuncunun performansına olumsuz bir etki yaratmamaları da gerekir.

 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.