Son Dakika Haber

2019 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası Devam Ediyor!

Türkiye, Polonya, Slovakya ve Macaristan'ın ortaklaşa olarak düzenlediği 2019 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası; grup maçlarıyla devam ediyor. 23 Ağustos tarihinde başlayan turnuvada 29 Ağustos itibariyle gruplardaki son maçlar oynanacak. Her biri altı takımdan oluşan dört gruptaki 24 takımın kıyasıya mücadele ettiği turnuvada grup maçlarının tamamlanmasının ardından her gruptan dört takım bir sonraki eleme turuna kalmış olacak. Türkiye'nin de A grubunda mücadele ettiği turnuvada maçlarımızın Ankara'da oynandığını belirtelim.

Filenin Sultanları Durdurulamıyor!

Türkiye'nin bulunduğu A grubundaki diğer takımlar arasında Sırbistan, Yunanistan, Bulgaristan, Fransa, Finlandiya yer almaktadır. Gruptaki ilk maçını Yunanistan ile oynayan Türkiye; maçtan 3-0'lık skorla galip ayrılmıştır. İkinci maçını Finlandiya ile oynayan Türkiye 3-2 galip gelirken Bulgaristan maçı 3-1, Fransa maçı ise 3-0'lık galibiyetlerimizle sonuçlanmıştır. Türkiye; gruptaki son maçında ise Sırbistan ile karşılaşacak!

Türkiye'nin antrenörlüğünü 2008 yılından bu yana ülkemizde Vakıfbank'ı çalıştıran İtalyan teknik adam Giovanni Guidetti yapmaktadır. Kadromuzda bulunan oyuncular ise Cansu Özbay, Naz Aydemir Akyol, Ebrar Karakurt, Meryem Boz, Gözde Yılmaz, Fatma Yıldırım, Meliha İsmailoğlu, Şeyma Ercan, Hande Baladın, Zehra Güneş, Kübra Akman, Eda Erdem Dündar, Simge Aköz ve Aylin Sarıoğlu olarak bilinmektedir.

Türkiye'nin ev sahibi olmasından dolayı bu turnuvada madalya almak istediğini belirtmemiz gerek! Ancak, gerçekten güçlü rakipler ile oynayacağımız düşünüldüğünde işimiz hiç kolay değil! Gruptaki sıralamanın ardından C grubundaki Hırvatistan ile eşleşmemiz çok olası gözüküyor. Ardından ise son dünya şampiyonasını dördüncü sırada bitiren ve müthiş bir jenerasyon yakalayan Hollanda ile oynamamız bekleniyor. Türkiye'nin bu turnuvadaki yıldızları ise 2000 doğumlu genç pasör çaprazı Ebrar Karakurt ile tecrübeli kaptan ve orta oyuncu Eda Erdem Dündar olacak gibi gözüküyor!

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.