Son Dakika Haber

16 Yaşında Ama Hedefi Dünya Şampiyonluğu

Avrupa Muay Thai Federasyonu Açık Kupası’nda üçüncü olan Adıyamanlı Ali Hasan Gümüş ablasının izinde ilerlemeye devam ediyor.

Türkiye şampiyonluğu bulunan ablasını örnek alan Ali Hasan Gümüş’ün yeni hedefi dünya şampiyonluğu!

Muay Thai sporunda Türkiye şampiyonluğu bulunan ablasını örnek alan 16 yaşındaki genç sporcu, hedef büyüttü.

5 yaşında başladığı Muay Thai sporunda genç yaşına rağmen bir hayli yol kateden Ali Hasan Gümüş, Avrupa Muay Thai Federasyonu Açık Kupası’nda üçüncülük elde ederken, yeni hedefinin dünya şampiyonluğu olduğunu belirtti.

Çok kısa zamanda Türkiye şampiyonluğu ve yıldızlar kategorisinde dünya üçüncüsü olan ablası Beyza Gümüş’ü kendine örnek aldığını belirten genç sporcu, ablasından aldığı bayrağı daha ileriye götürme peşinde.

Bu spora başlamasının nedenlerinden birinin ablasının kazandığı başarılar olduğunu belirten genç sporcu kendisinin de 5 yaşından beri bu sporla ilgilendiğini açıkladı.

5 yaşında başladığı sporda 16 yaşında birçok madalya sahibi olan Ali Hasan Gümüş, son olarak 14-18 Aralık’ta düzenlenen Antalya şehrinin ev sahipliği yaptığı Avrupa Muay Thai Federasyonu Açık Kupası’nda (EMF- Muay Thai Open Cup 2016) 57 kiloda çıktığı organizasyonda Avrupa üçüncüsü olan Hasan Ali Gümüş, hedefinin dünya şampiyonasında birincilik olduğunu belirtti.

Severek yaptığı spor olan Muay Thai de daha başarılı olmak için çok çalıştığını belirten Ali Hasan, ablası Beyza Gümüş’ün bu sporda kendisine büyük desteği olduğunu ailede kendisinden sonra gelen 9 yaşındaki kardeşleri Yunus Emre’yi de bu spora yönlendirmeye çalıştıklarını ifade etti.

2011 yılında Türkiye ve Balkan şampiyonluğunu kazandığını belirten Hasan Ali,  Muay Thai sporuna 5 yaşında başladığını ve şimdi 16 yaşında olduğunu belirterek ailede 4 kardeş olduklarını ablasının daha önce şampiyonluklar yaşadığını belirtti. 2013 yılında Türkiye Şampiyonu olan ablası Beyza Gümüş’ün yıldızlar kategorisinde de dünya üçüncülüğü elde ettiğini ablasının ilerlediği yolda bayrağı daha ileriye taşıma hedefinde olduğunu söyledi.

Gümüş’ün antrenörlüğünü yapan Serdar Meşen ise genç yaşında bu derece başarılara imza atan öğrencisi hakkında çıktığı maçlarda elinden gelenin fazlasını yaptığını ve doğal olarak kendilerinden beklentinin yüksek olduğunun altını çizdi. Hasan Ali’nin günün birinde dünya şampiyonu olacağına inandığını belirten antrenör Meşen, bunu başarmak için çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini belirtti.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.