Son Dakika Haber

Yunan Basını'ndan Beşiktaş'a Övgüler

Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi son 16 turunda evinde oynadığı Olympiakos karşılaşmasını 4-1 kazanarak çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finale yükselişinin ardından, Yunan basını da maçı Beşiktaş’ın hak ettiğini yazdı ve Olympiakos için iğneleyici içerikler ortaya çıkardı.

Kaleci Leali Eleştirilere Maruz Kaldı

Olympiakos kalecisi Leali, Yunan basını tarafından oldukça fazla eleştirildi. Maçın Beşiktaş’ın hakkı olduğunu düşünen basın, Leali’nin maça etki edememesinin de altını çizdi. Çekilen şutlarda refleksini konuşturamayan Leali, basın tarafından resmen topa tutulmuş durumda.

Yunan gazetesi Ethnos, kaleci Leali’ye eleştiriyi yapan ilk gazete oldu. Beşiktaş’ın 10 kişi kalmasına rağmen mücadeleyi bırakmadığının altını çizen Ethnos, Beşiktaş’ın maçı kaleci Leali sayesinde kazandığını yazdı.

Beşiktaş’ın attığı 4. Golden sonra çalan Sirtaki de gazetelere manşet oldu. Ethnos bu durumu ‘’Sirtakiyi Türkler Yaptı’’ başlığıyla yazdı.

Hak Eden Taraf Beşiktaş

Yunanistan’ın en önemli gazetelerinden olan Newsit, maç değerlendirmesini oldukça iğneleyici yaptı. Olympiakos hakkında eleştirilere ağırlık veren Newsit, Sirtaki’nin çalınmasını da gündeme taşıdı. Maçın hak eden tarafının Beşiktaş olduğunu yazan gazete, Sirtaki ile eğlenilmesini de ‘’Türkler haklı galibiyeti Sirtaki ile kutladı ve eğlendi.’’ İfadelerini kullanarak değerlendirdi.

Hayal Kırıklığı Oldu

Yunan gazete Kathimerini de açıklamalarda bulundu. Beşiktaş – Olympiakos maçını hedef alan gazete, tam bir hayal kırıklığı olduğunun altını çizdi. Olympiakos’a yapılan sert eleştirilerden sonra da maçı hak eden tarafın Beşiktaş olduğu eklendi.

Özellikle Olympiakos kalecisine eleştirilerde bulunan Yunan basını, Beşiktaş haberlerini sitelerinde ve gazetelerinde sayfalarca paylaştılar. Kaleci hatalarının analizini bile yapmaya başlayan Yunan spor yorumcuları da kaleci Leali’yi eleştirmeye başlamış.

Çeyrek finale yükselerek üstün başarı gösteren Beşiktaş ise, Lyon deplasmanında en iyi skoru almaya çalışacak. İlk maçın dışarıda olmasıyla avantajlı olduklarını düşünen Beşiktaş’ta Aboubakar oynayamayacak. Kırmızı kart cezalısı Aboubakar’ın yerine Ömer Şişmanoğlu veya Cenk Tosun görev yapacak. Beşiktaş’ın forvet kadrosunda sadece Ömer Şişmanoğlu, Cenk Tosun ve Aboubakar bulunuyor.

 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.