Son Dakika Haber

 Voleybol’da Yeni Başkan Mehmet Akif Üstündağ

 

Türkiye Voleybol Fedarasyonu 4. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimde başkanlığa Mehmet Akif Üstündağ seçildi. Ankara Green Park Otel’de gerçekleştirilen genel kurul toplantısına 197 delegenin 129’u katılım gösterdi. Faaliyet ve denetleme raporlarının ibraz edilmesinden sonra gerçekleştirilen demokratik seçimde 1 oy geçersiz sayıldı. Seçime tek aday olarak katılım gösteren Mehmet Akif Üstündağ 128 oy ile 4 yıl süre ile başkan seçildi. Genel Kurula, Eczacıbaşı, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüp delegeleri katılım göstermedi.

Eski Başkan Özkan Mutlugil Can Dostum

Genel kurulun toplandığı ve 129 üyenin katılım gösterdiği kalabalık toplantıda eski başkan Özkan Mutlugil de bazı açıklamalarda bulundu. Delegelere yaptığı açıklamalarda kendi başkanlık döneminden söz ederek yeni yönetime başarılar dilemeyi eksik etmedi. Eski başkan Mutlugil ülkemizin çok zor bi dönemden geçtiğini ve bu zor süreçten voleybol camiasının da etkilenmesine karşın bu zor dönemi başarı ile atlattığını düşündüğünü dile getirdi. Konuşmasında demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyip, gazilerimize de geçmiş olsun dileklerini iletti. Yine yaptığı konuşmada 38 yıldır Türk sporunda aktif rol aldığını, voleybol camiasının isteği üzerine başkan olduğunu ve Türkiye’nin hemen hemen her bölgesine organizasyon götüreceğini de ifadelerine ekledi. Ardından tekrar sözü alan yeni başkan Mehmet Akif Üstündağ ise eski başkan Özkan Mutlugil’ e yönelik yaptığı açıklamada voleybol ailesini ve ülkemiz Türkiye’yi uluslar arası alanda en başarılı şekilde temsil etmiş olan Özkan Mutlugil’e teşekkür edip kendisinin can dostu ve yol arkadaşı olduğunu da ifadelerine ekledi.

Mehmet Akif Üstündağ İle Yeni Dönem

Üyelerin isteği üzerine seçilip ve tek aday olarak gösterilen Mehmet Akif Üstündağ yeni görevini kısa süre içinde benimsemiş görünüyor. Yapılan genel kurulda yaptığı açıklamalarda yapılacak çok şeyin olduğunu ve bunun bir sınırının olmadığını, sporun birleştiriciliği etkisi ile tekrar tekrar toplanıp birlik olalım beraber olalım şeklinde söylemlerde bulunarak tekrar teşekkürlerini sundu. Türkiye Voleybol Fedarasyonu başkanlığına seçilmiş olan Mehmet Akif Üstündağ’ın yeni yönetim kurulunda ise Alper Sedat Aslantaş, Bahar Mert Üçoklar, Suat Baylan, Ayşe Nihan Salkaya, Kurtaran Mumcu, Ersin Yılmaz, Metin Mengüç, Ergin Kaya, Memduh Saygıner, Mümin Altınışık, Zülfikar Gürcan ve Necip Sever isimleri yer alıyor.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.