Son Dakika Haber

Veli Kavlak, Futbolu Bırakıyor

Bir zamanlar Beşiktaş’ın orta sahadaki savaşçı ruhuydu. Adeta Beşiktaş’ın ciğeriydi. Avusturya milli takımının da formasını uzun süre giyen Türk asıllı futbolcu Veli Kavlak zor günler yaşıyor. Beşiktaş’ın vazgeçilmeziydi. Ama yaşadığı amansız sakatlıklar belini büktü ve bir türlü yeşil sahalara dönemedi.

Çok değil birkaç sezon önce siyah beyazlı takımın en önemli futbolcusu olarak lanse ediliyor ve yerinin dolmasının çok zor olduğu iddia ediliyordu. Ama Kanada milli takımının formasını da giyen Atiba’nın takıma gelmesiyle vazgeçilmez olmadığı anlaşıldı. Yaşadığı sakatlıklardan da bir türlü kurtulamayınca Kavlak Beşiktaş’tan ayrılma rotasına girmiş oldu.

BEL FITIĞI VELİ KAVLAK’IN BELİNİ BÜKTÜ

Veli Kavlak’ın sorunu ise ayağından değil, belinden. Zaten belindeki fıtık rahatsızlığından ötürü operasyonlar geçiren Veli Kavlak yine ağrılar yaşadığını ve idmanlara çıkamayacağını ifade etti. Sakatlığı o kadar ağır ki bir daha yeşil sahalara dönmesinin bile zor olduğu dillendiriliyor. Bu endişe Veli Kavlak’ı adeta bitirdi. Hem de moralini alt üst etti.

SÖZLEŞMESİ DONDURULMUŞTU

Belindeki fıtık sebebiyle birçok kez operasyon geçiren futbolcunun tekrar ağrılar yaşadığı ve bu yüzden antrenmanlara çıkamadığı ifade edildi.

Sezonun ilk bölümünde sözleşmesi dondurulan ve tedavisi için tüm olanaklar seferber edilen Veli Kavlak'ın yaşadığı ağrılar sebebiyle tekrar futbol oynayamama endişesi yaşadığı aktarıldı. Hali hazırda siyah –beyazlı takımla 2019'a kadar sözleşmesi bulunan deneyimli futbolcunun sakatlığı nedeniyle siyah beyazlılarla sezon sonunda yollarını ayırması an meselesi.

Ayrıca konuşulan bir diğer konu ise sezon sonu beklenmeden menajeri ile görüşülüp sözleşmenin karşılıklı olarak iptal edilmesi

Bilindiği gibi Veli Kavlak 2011 yılında Rapid Wien takımından sadece 740 Euro bonservis ile Kara Kartal’a imza atmış ve bu takımda sergilediği üstün performans ile taraftarın da sevgilisi olmuştu.

Deneyimli futbolcu sadece 2016 yılında 4 ameliyat geçirdi.2015 yılında ise 3 ameliyat olan Veli Kavlak’a herhangi bir kulüp sözleme teklifinde bulunmadı.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.