Son Dakika Haber

Ve Konfederasyonlar Kupası Sahibini Buldu

Konfederasyonlar Kupası 2017 turnuvası noktalandı. Birçok harika maça sahne olan turnuvada gülen taraf Almanya oldu. Löw’ün genç ve çalışkan ekibi Amerika kıtasının son yıllardaki en iyi ekibi olan Şili’yi 20. Dakikada Lars Stindl’in ayağından atılan gol ile 1- 0 yendi ve kupanın sahibi oldu. Nefes kesen bir mücadele koyan her iki takımda taraftarlara unutamayacakları bir maç yaşattı. Yapılan büyük bir hata sonucu erken bir dakikada golü bulan Almanya bu skoru korumayı bildi. Golün ardından genel olarak oyunun tek hakimi olan Şili, aradığı beraberlik golünü bir türlü bulamadı. Birçok fırsat yakalayan Amerika kıtası temsilcisi bu fırsatların hiçbirinden yararlanamadı.

Maçın Son Dakikaları Nefes Kesti

Maçın son dakikalarına doğru Vidal ile gole yaklaşan Şili, çok müsait pozisyonda topa sol ayağı ile vurdu ancak bir müdahale gelmesinin ardından korner kazandılar. Bu pozisyondan birkaç dakika sonra o dakikalarda oyuna yeni giren iki isim Puch ve Sagal ile gole yaklaştı. Ancak kaleci ile topun arasına giren Puch’un güzel pasında Sagal altı pasın içinden uygun pozisyonda yararlanamadı. Daha sonraki uzatma dakikalarında ise topu ileri şişirerek pozisyon bulmaya çalışan Şili, bir türlü istediği pozisyonları yakalayamadı ve sahadan mağlup olarak ayrıldı.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.